Pasaules mūzikas festivāls "Porta" 24. sezonā iecerējis koncertus rīkot biežāk un koncertvietas izraudzīties visdažādākās. No 4. līdz 7. martam Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jauniešiem vairāku dienu garumā būs iespēja baudīt festivāla dalībnieces, čellistes un dziedātājas Anas Karlas Mazas meistarklases. Šī nodarbību cikla noslēgumā 7. martā Fon Stricka villā Ana Carla Maza uzstāsies gan ar savu soloprogrammu, gan kopā ar jaunajiem mūziķiem atskaņos kopradīto.

No 15. līdz 17. martam Beļģijas un Francijas mākslinieki ieskandinās Latvijas pavasari Rīgā, Cēsīs un Liepājā. Franču vijolnieka Nikolā Lopesa priekšnesums savīsies ar melnbaltu animāciju, bet dziedošās ansambļa Las Lloronas dalībnieces izstāstīs savus smeldzīgos stāstus.

Plašāk - sarunā ar festivāla programmas konsultanti Lauru Leontjevu.

Dina Dūdiņa-Kurmiņa: Jums ir izveidojies priekšstats, kas ir "Portas" klausītājs?

Laura Leontjeva: Patiesībā tieši tāpēc notiek šī transformācija festivāla "Porta" 24. sezonā, lai "Portas" klausītājs kļūtu arvien dažādāks, lai ikvienam būtu sajūta, ka viņš ir daļa no festivāla "Porta". Bet, protams, mēs redzam daudzus mākslas nozares pārstāvjus, komponistus, dažnedažādus meklētājus un, teiksim tā, ļaudis, kuriem patīk baudīt, pieredzēt kaut ko jaunu un, pats galvenais, ļauties tam, ko mūzika tajā brīdī sniedz.

Tātad "Portas" aicinātie mākslinieki spēj uzrunāt jebkura vecuma un jebkādu interešu cilvēkus.

Precīzi. Un šīs durvis ir jāver arī jauniešiem, jaunajai paaudzei, arīdzan tiem, kas mācās mūziku, un tas ir tieši tas, ko "Porta" darīs jau nākamnedēļ, kad Ana Karla viesosies "Portā" jau otro reizi. Pagājušajā novembrī dzirdējām Anu Karlu viņas koncertos Latvijā, kas bija ar fantastiskiem panākumiem. Ana Karla ar savu dziedāšanu, milzīgo harismu un, protams, čella spēli - tāda vitāla eksplozija notika šajos koncertos, ka radās sajūta, ka to jārada arī jauniešiem, kas šajā reizē būs laimīgie Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas jaunieši. Viņiem būs tā iespēja pie Anas Karlas mācīties. Jau svētdien viņa lidos šurp, lai trīs dienas strādātu ar manas mūzikas skolas (es arī esmu mediņiete) audzēkņiem (smiekli)...

Pilnīgi nejauša izvēle?

Pilnīgi nejauša izvēle, un milzīgs prieks par to, ka J. Mediņa mūzikas vidusskola šajos gados transformējas un ir ļoti atvērta jaunai mūzikai. Trīs dienas jauniešiem būs šīs meistarklases ar Anu, un viss rezultēsies ar koncertu. Es domāju, mēs pat nespējam iztēloties, kas viss tur notiks, jo to var sajust tikai tajā mirklī, kad šī sinerģija rodas.