"Medijos šis notikums skaļi izskanējis kā Uģa Brikmaņa piemiņas koncerts, bet es gan teiktu, ka tas ir koncerts dzīvībai," – tā 24.augustā Neikenkalna dabas koncertzālē gaidāmo koncertu raksturo tā mākslinieciskā vadītāja, koklētāja Laima Jansone.

Jansone neslēpj – ceļš uz šo koncertu bijis nedaudz atšķirīgs, nekā pirmajā brīdī varētu domāt.

"Uģis Brikmanis bija īpašs cilvēks ļoti daudziem – pie viņa vienmēr varēja vērsties pēc padoma, runāt arī par kļūdām un visādām likstām. Viņš vienmēr bija ar vīziju – kā labāk, ko labāk."

Koklētāja stāsta, ka Neikenkalna dabas koncertzāle Kocēnu novada Dikļos Uģim Brikmanim bijusi ļoti īpaša vieta, kuru viņš sadarbībā ar vietējiem ļaudīm atjaunojis, atjaunojot ziņu arī informatīvajā telpā par to, ka šī vieta ir tradīcijām bagāta: "Te notikuši pirmie dziedāšanas svētki un gadiem ilgi notikušas visdažādākās lietas. Kā vietējie saka – te ir Uģa ozols, viņa akmens – visādas lietas, kam viņš pats ļoti pievērsis uzmanību. Mani Uģis ar šo vietu iepazīstināja pirms trim gadiem, uzvedinot uz domām, ka Kocēnu novadā saistībā ar Dikļiem varētu notikt pasaules koklētāju nometne – ka tas būtu labs centrs, kur cilvēkiem pulcēties, ka šeit varētu notikt labas lietas, kas cilvēkus vienotu, un pie viena iedzīvinātu arī pašu vietu.

Vēl pagājušajā vasarā abi runājām, ka būtu labi reizi gadā šeit sarīkot arī koncertu. Tajā brīdī nodomāju – jā, tiešām jauki, taisīsim! Tā nu kaut kā ir sanācis," saviļņojumu neslēpj Laima Jansone,

tajā pašā laikā uzsverot: "Medijos tas šobrīd skaļi izskanējis kā Uģa piemiņas koncerts, bet es gan teiktu, ka tas ir koncerts dzīvībai! Jo stāsts jau ir par to, ka tik daudz laika, enerģijas un entuziasma šajā vietā ielikts, un mūsu galvenais uzdevums ir turpināt – aicināt cilvēkus kopā, uzturēt vietu un tradīcijas, uzturēt dzīvību tajās. Protams, ar ļoti lielu pietāti pret Uģa piemiņu – mācoties no atziņām un padomiem, ko šis gara milzis devis tik daudziem."

Vairāk un plašāk šeit!