Sarunu festivāls "Lampa", kas 28. un 29. jūnijā notiks Cēsīs, šogad risināsies jau piekto gadu. Šoreiz tā virstēma - drosme.

Pērn "Lampu" apmeklēja jau 16000 cilvēku. Vai varam teikt, ka jūtamas kādas izmaiņas, un ar sarunu kultūru Latvijā viss ir kārtībā? Un vai pieņēmums, ka latvietis diskusijās nekad neuzdod nevienu jautājumu, ir patiess? Par šiem un citiem jautājumiem intervijā "Klasikai" stāsta festivāla direktore Ieva Morica un programmu direktore Egita Prāma.

Ko īsti drosme nozīmē viņām pašām - "Lampas" rīkotājām?

Ieva Morica: "Man drosme visvairāk nozīmē būt patiesai pašai pret sevi un citiem - tas ne vienmēr ir viegli. Otrā lieta - sapņot lielus sapņus, un kaut ko darīt, lai tie piepildītos. Jo mēs bieži  vien nobīstamies paši no saviem sapņiem un savām vēlmēm."

Egita Prāma: "Man drosme ir duāls jēdziens. Vienu brīdi teicu, ka drosme ir teikt "nē", un tad sapratu, ka drosme ir teikt arī "jā". Lai izietu no komforta zonas, ir jāpasaka tas "Jā!" Tikai tad notiek attīstība."

Uzmanību!

Latvijas Radio 3 "Klasika" sarunu festivālā "Lampa" piedalīsies ar mūzikas kritikas darbnīcu "Objektīva kritika subjektīvai mākslai" 28. jūnijā no plkst. 12:30 līdz 13:30.

Mākslas, tostarp mūzikas radīšana ir brīvs, neatkarīgs un dziļi individuāls process, tomēr arī tas tiek pakļauts kritikai. Vai mūzikas kritika var būt objektīva, un vai var iemācīties kritizēt mākslas darbu konstruktīvi? Mākslas kritikas tips and tricks un praktisks treniņš drosmīgas mākslas kritikā – uz to stundas garumā aicinās "Klasikas" programmu vadītāji, muzikologi Signe Lagzdiņa un Dāvis Eņģelis.

Norises vieta - Latvijas Radio pirātu kuģis Cēsu pils parka dīķī.