"Klasikas" studijā viesojas Latvijas Universitātes kamerkora Decoro diriģenti Kristiāna Vaickovska un Pēteris Vaickovskis, un sarunas epicentrā ir kora Decoro piedalīšanās Leipcigas Baha festivālā.

Proti, 10. jūnijā koris Decoro uzstāsies veselos divos šī festivāla notikumos: Johana Sebastiāna Baha kantātes Kommt, eilet und laufet, BWV 249 atskaņojumā kopā ar Pauliner Barockensemble un solistiem diriģenta David Timm vadībā, kā arī soloprogrammā ar Baltijas kormūziku īpašajā Sv. Tomasa baznīcā.

"Abi notikumi ir īpaši mums neierastā formāta dēļ - tā ir sena dievkalpojuma forma, kādas bija Baha laikā," atzīmē diriģenti. "Šī ir jauniedibināta festivāla tradīcija, kas plāno ik gadu pulcināt korus no visas pasaules. Uzaicinājumu uz festivālu saņēmām jau 2020. gadā, bet pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz šo gadu. Mums līdzi dosies arī klavesīniste Aina Kalnciema, kura saveda mūs kopā ar festivāla organizatoriem pēc Decoro koncerta Rīgas Domā, kur atskaņojām Baha mūziku. Tāpat mums līdzi dosies arī komponists Uģis Prauliņš, kura Missa Rigensis daļas atskaņosim Leipcigā."

Pirms došanās uz Vāciju 3. jūnijā plkst.19.30 Vīlandes baznīcā Decoro festivāla programmu atskaņos mājiniekiem. Diriģenti būs Kristiāna Vaickovska un Pēteris Vaickovskis, un koncertā piedalīsies arī ērģelniece Ilze Metuzāle. Programmā: Johana Sebastiāna Baha, Martina Krūzija, Uģa Prauliņa un citu komponistu sakrālā mūzika.