Koncertzāle "Cēsis" 1. jūnijā svinēs savu piekto dzimšanas dienu, un tāpat kā tās atklāšanā pirms pieciem gadiem svētku koncertā piedalīsies arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Koncerta programmā: Pētera Čaikovska Pirmais klavierkoncerts ar Reiņa Zariņa solo un Riharda Vāgnera operas "Valkīra" pirmā cēliena uzvedums Viestura Kairiša režijā.

Zīglindi dziedās Latvijas klausītājiem labi pazīstamā zviedru soliste Līne Karlsone, Zīgmunds būs lieliskais zviedru tenors Mihaels Veiniuss, savukārt Hundinga lomā redzēsim izcilo somu basu Timo Rīhonenu. Visi trīs solisti ir pieprasīti un nepārspējami vāgneristi uz pasaules lielākajām skatuvēm. Jubilejas koncerts būs īpašs arī ar to, ka tajā tiks izmantota koncertzālē “Cēsis” teicami ierīkotā, bet reti izmantotā orķestra bedre.

Pirms svētku koncerta tiks atklāta izcilā domātāja un mākslinieka Ilmāra Blumberga (1943-2016) darbu izstāde “Turpinājums”.Tieši talantīgais, scenogrāfs, grafiķis, grāmatu un plakātu dizainers ir veidojis koncertzāles “Cēsis” logotipu. Savukārt mākslas galerijā “Insignia” būs izstādīts episkais Ilmāra Blumberga gleznu cikls “Visu laiku snieg” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kas pirmo reizi būs apskatāms ārpus Rīgas.

Inese Zagorgska:

“Koncertzāles piecu radošo gadu kulminācija būs apliecinājums mūsu pārliecībai, darbības principiem un sasniegumiem, ko raksturo izcilība, unikalitāte un laikmetīgums. Īpašajā jubilejas vakarā vēlamies atspoguļot augstākās mākslinieciskās virsotnes – izcilos Vāgnera, Čaikovska un Blumberga meistardarbus, laikmetīgā skatījumā un labāko mūsdienu interpretu izpildījumā” .

Par gaidāmo notikumu stāsta koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska un LNSO galvenais diriģents Andris Poga.