No 2017. gada 2. līdz 8. novembrim Kanādas rietumkrasta lielākajā pilsētā Vankūverā notika ISCM (Starptautiskās laikmetīgās mūzikas asociācijas) festivāls "Pasaules jaunās mūzikas dienas 2017". Latviju tur festivāla noslēguma koncertā pārstāvēja Gundegas Šmites klavierkskaņdars Mercure, un klātienē festivāla norisēs piedalījās ISCM Latvijas sekcijas vadītāja Anna Veismane.

 "ISCM organizācija apvieno dalībvalstu komponistus, atskaņotājmāksliniekus un koncertu organizatorus. Tā izvirzījusi sev uzdevumu kļūt par globālu, efektīvu komunikāciju vietu ar mērķi izplatīt laikmetīgo mūziku un darīt to maksimāli pieejamu publikai.

Kopš Starptautiskās laikmetīgās mūzikas asociācijas dibināšanas 1922. gadā, organizācija ir teju 100 gadu bijusi pasaules jaunās mūzikas platforma.

Pasaules mūzikas apritē ISCM WMD ir ļoti nozīmīgs un valstiski svarīgs notikums. Daudzas valstis šogad tika pārstāvētas ar diviem delegātiem, turklāt komponisti visbiežāk bija klātesoši savu darbu atskaņojumos. Latvijas kontekstā ir vēl daudz darāmā, lai mēs paši apzinātos šāda festivāla nozīmību un pēc iespējas aktīvi iesaistītos dažādās norisēs."

Festivāla laikā  Anna ierakstīja vairākas intervijas, starp tām arī ar "Pasaules jaunās mūzikas dienu 2017" māksliniecisko direktoru, asociācijas Music on Main vadītāju Deividu Peju (David Pay), kurš stāsta par to, kā šoreiz notika darbu atlase festivālam.

2019. gadā "Pasaules jaunās mūzikas dienas" rīkos Igaunija, un Anna Veismane domā, ka Latvijas komponistiem un atskaņotājmāksliniekiem tā varētu būt lieliska iespēja sevi parādīt pasaulei.