Jau ceturto gadu festivāls "Komēta" Daugavgrīvas cietoksnī pulcēs daudzus mūziķus, māksliniekus un lektorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm – no 26. līdz 28. jūlijam uz četrām skatuvēm risināsies neparasti daudzveidīga programma.

"Cilvēki, kuri nāk uz "Komētu", ir izsalkuši apmainīties viedokļiem, domām, iemācīties ko jaunu. Mēs ticam, ka izklaidēties var dažādos veidos, bet jēgpilnam saturam ir ļoti liela nozīme," atzīmē Liene Jurgelāne, viena no "Komētas" rīkotājām kopš tās pirmsākumiem.

"Šogad "Komētā" triju dienu laikā būs neprātīgi daudz notikumu," stāsta Jurgelāne. "Mums ir vairākas centrālās programmas – "Higgs Boson", kas būs dzīvās mūzikas programma, "Pachamama Tribe", kas pārstāv multikulturālas organiski elektroniskas mūzikas novirzienu, "Signāls" un "Akadēmija", bet ārpus tā visa vēl būs ļoti daudz dažādu norišu, kas īsti nav piesaistītas kādai no centrālajām programmām, bet ir tādas kā instalācijas, performances un dažādi citi notikumi, kas notiks visā festivāla teritorijā."

Liene Jurgelāne arī uzsver, ka festivāla tēmas centrālais nesējspēks būs programma "Akadēmija", kuras kuratore ir viņa pati.

"Šogad festivāla tēma ir attiecības – gan plašākā mērogā, gan arī ļoti konkrēti: attiecības pašam ar sevi un citiem cilvēkiem, sociālās un politiskās attiecības, attiecības ar vidi, attiecības ar citām dzīvām un nedzīvām būtnēm.

Tāpēc "Akadēmijā" būs gan dažnedažādas lekcijas un darbnīcas, gan politiskās dziedāšanas darbnīcas un dzejas rakstīšanas darbnīcas, gan Džemmas Sudrabas podkāsta ieraksti ar dažādām interesantām sievietēm, gan lekcijas par alternatīviem ekonomikas modeļiem."

Savukārt "Pachamama Tribe" būs daudz mākslinieku no Latīņamerikas un citiem pasaules reģioniem, tostarp arī dažādām Āfrikas un Eiropas valstīm. "Šo programmu raksturo meklējumi, kā tradicionālo un folkmūziku var padarīt pieejamu un saprotamu mūsdienu kontekstā kopā ar elektroniskās mūzikas bītiem – tur notiks arī dažādi rituāli, kakao un tējas darbnīcas, ekstāzes dejas... Savukārt programmā Higgs boson skanēs dzīvā mūzika ļoti plašā amplitūdā – sākot ar mūsu pašu sitaminstrumentu virtuoziem Juri Āzeru un Guntaru Freibergu līdz pat tuaregu blūzam grupas "Tamikrest" izpildījumā," pauž Jurgelāne.

Savukārt viens no programmas "Signāls" kuratoriem ir Vadims Pitlāns, kurš labprāt atklāj tās koncepciju: "Šoreiz gribam parādīt elektroniskās mūzikas vēsmas no daudzām pusēm, salaužot robežas jeb stereotipus un parādot, cik elektroniskā mūzika var būt daudzveidīga, bet tajā pašā laikā – cik labi tā var sastrādāties ar citiem mūzikas žanriem un kā visi dažādie žanri triju dienu garumā var izveidot foršu muzikālu stāstu. Šoreiz vairāk koncentrēsimies uz dīdžejiem un to, cik dīdžejs var daudz parādīt – vēlamies parādīt, ka arī tā ir māksla, ka to vajag mācēt darīt.

Papildus tam būs arī pāris izglītojošas aktivitātes, kurās varēs uzzināt, kā elektroniskā mūzika top, kāds ir dīdžeja darba un mūzikas radīšanas process.

Būs iespaidīgi viesi no Vācijas, kas ir rezidenti labākajos Vācijas klubos un kam bijusi ļoti plaša pieredze pasaulē. Tātad koncentrējamies uz to, lai parādītu kvalitāti gan tiem, kas kvalitāti novērtē, gan tiem, kas vēl īsti nezina, kāda ir standartkvalitāte elektroniskajā mūzikā. Kopā ar savu kolēģi, otru šīs skatuves kuratoru, dziļi un pamatīgi sekojam elektroniskās mūzikas procesiem pasaulē – katru gadu nāk kādas jaunas vēsmas, un mēs mēģinām uzķert tieši tās. Festivālam esam samiksējuši arī labu vietējo sastāvu."

Vairāk un plašāk šeit!