Viņa ir skaista leģenda, bet ne tikai. Viņa ir arī rakstura cilvēks. Un, kā jau liela personība, ir apveltīta ne tikai ar vienu skaistu īpašību, bet ar visu buķeti.

Eriks Tivums teica, ka Janīnā Pankratē ir divi cilvēki - no mātes puses tā ir poļu paņenka, bet no otras - absolūti delverīgs skuķis. Par Janīnu Pankrati un viņas jubileju runājam ar Rīgas Baleta skolas pedagoģi, Latvijas Nacionālā baleta repetitori, Latvijas baleta dzīvē nozīmīgu projektu autori un īstenotāju Regīnu Kaupužu

Latvijas baleta solistei, horeogrāfei un pedagoģei Janīnai Pankratei 2024. gada 24. janvārī apritēs 100. gadskārta. Daudzu gadu garumā spilgtā, talantīgā un neparastā personība bija pieprasīta horeogrāfe, Rīgas un Latvijas kultūrvidē. Janīnas Pankrates nodejotās 27 vadošas lomas, radītās horeogrāfijas vairāk kā 50 operetēm, mūzikliem un deju šoviem nevienu neatstāja vienaldzīgu. Vairāk kā 20 gadus topošos baletdejotājus ievadījusi   aktiermeistarības  pasaulē. 

Mākslinieces simtgadei veltītā  koncertizrāde "Janīna Pankrate vakar, šodien, rīt!"  notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē jau 20. novembrī, plkst. 15:00. 

Īpašie koncertizrādei video sižeti atsauks atmiņā Janīnas Pankrates baletdejotājas spilgtākos mirkļus, savukārt viņas radītās horeogrāfiskās pērles baleta un operetes žanrā būs iespēja no jauna baudīt mūsdienu dejotāju izpildījumā. 

Koncertizrādē tiksimies ar Latvijas Nacionālo Baletu, MIKC NMV Rīgas Baleta skolu, Jāzepa Vītolas Latvijas Mūzikas Akadēmiju, "Grande Ballet studio", kompāniju, "RiGA CiTY JAZZ dance", soprānu Antu Jankovsku, baritonu Nauri Indzeri, pianisti Helēnu Laukmani.