Piektdienas vakarā Latvijas Nacionālajā operā priekškars vērsies šīs sezonas pirmajai pirmizrādei – Riharda Vāgnera operai "Klīstošais holandietis". 

"Klasika" šo notikumu piedāvās izbaudīt tiešraidē, jau no plkst. 18:30 aicinot uz sarunām pirms pirmizrādes.

Par to, ka "Klīstošais holandietis" vienmēr ir bijusi ne tikai Latvijas Nacionālās operas neiztrūkstoša sastāvdaļa, bet pat vizītkarte, pirmizrādei veltītajā preses konferencē izteicās LNOB galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Bet operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš savā uzrunā plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem uzsvēra: Latvijas simtgades sezonu atklājot, šī iestudējuma izdošanās esot visas Operas goda jautājums.

"Neatliekamajā sarunā" tiekamies gan ar galveno lomu atveidotājiem, gan runājam par scenogrāfijas un režijas knifiem.

Pirmajās trīs "Klīstošā holandieša" izrādēs titullomā redzēsim Egilu Siliņu, Zentas lomā būs Vida Miknevičute no Lietuvas un Līne Karlsona no Zviedrijas, Ērika lomu atveidos Korbijs Velčs, bet Dālandu – Ains Angers no Igaunijas. Turpmākajās izrādēs viņu vietā stāsies pašmāju solisti – Rihards Mačanovskis, Andris Ludvigs, Krišjānis Norvelis vai Romāns Poļisadovs, kā arī Ilona Bagele vai Andžella Goba.

Operas režisors ir Viesturs Kairišs, scenogrāfs – Reinis Dzudzilo, bet kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, un "Neatliekamajā sarunā", atsaucoties uz preses konferences materiāliem, mums būs iespēja gan nokļūt tuvplānā ar galveno varoņu atveidotājiem, gan arī izdibināt dažus režijas un scenogrāfijas knifus no pašiem to radītājiem. Dodam arī vārdu iestudējuma diriģentam Mārtiņam Ozoliņam.

Operas pirmizrādes tiešraidi "Klasikā" no Latvijas Nacionālās operas klausieties piektdien, plkst.19.00. Pusstundu pirms tam – Sarunas pirms pirmizrādes!