Trešdien, 3. aprīlī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz Ziemeļu un Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu stīgu kamerorķestra koncertu "Bahs Baltijā", kurā kopā ar viesmākslinieku, vijolnieku Sergeju Ostrovski muzicēs Helsinku, Tallinas, Rīgas un Viļņas studenti.

Lai par šī gada projektu, koncertu un tā programmu, kā arī projekta pirmsākumiem uzzinātu vairāk, uz sarunu aicināta JVLMA Ārlietu darba prorektore, profesore Maija Sīpola, kura atklāj: "Ideja radās jau diezgan sen - šķiet, 2012. gadā, kad mēs, visas astoņas draudzīgās Baltijas un Ziemeļvalstu Mūzikas akadēmijas, kas apvienojušās Nordplus programmā,

izdomājām, ka būtu vērts studentiem dot iespēju izjust, ko nozīmē spēlēt kamerorķestrī.

Jo simfoniskie orķestri ir pilnīgi visās akadēmijās, tas ir obligāti un no tā izvairīties nevar, bet pēc tam, kad studenti studijas jau ir beiguši, ļoti daudzi nonāk kamerorķestros - protams, labākie. Taču viņi tam ir diezgan nesagatavoti, jo tās ir pilnīgi dažādas lietas. Tad mēs domājām, ka būtu vērts viņiem dot iespēju pamēģināt arī jau studiju laikā muzicēt kamerorķestrī."

Akadēmijas gaiteņos tverti un iztaujāti arīdzan studenti, kas piedalās šajā projektā.