No 24. aprīļa Latvijas Radio 3 "Klasika" programmā ienāk raidījums "Tāda mūzika", kura uzmanības centrā būs laikmetīgās mūzikas avangards, brīvā improvizācija, eksperimentāla elektroniskā mūzika, kā arī skaņdarbi, kuros minētie lauki sastopas.

Raidījumā skanēs gan nesen klajā nākuši un plašākas publikas vēl nepamanīti ieraksti, gan klausītāju iemīļoti un kritiķu atzīti darbi, gan arī līdz šim nepublicētas mūzikas pirmatskaņojumi.

Pārraides "Tāda mūzika" mērķis – turpināt informēt tos "Klasikas" klausītājus, kuru skaņas meklējumi ir izsmalcināti, drosmīgi, meinstrīmam nepakļauti.

Arī raidījuma nosaukums aicina mūzikas avangardu uzlūkot kā pašpietiekamu, nevis saprotamu tikai salīdzinājumā ar plašam klausītāju lokam pašsaprotamām mūzikas vērtībām.

Raidījumu "Tāda mūzika" veidos un vadīs viens no eksperimentālās mūzikas festivāla "Skaņu mežs" programmu veidotājiem – mūzikas žurnālists Rihards Endriksons. "Tāda mūzika" dalīs raidlaiku ar raidījumu "Tīrkultūra" un ēterā skanēs mēneša pēdējā trešdienā plkst. 22:30. Pēc raidījuma izskanēšanas tas būs pieejams "Klasikas" mājas lapas arhīvā.

Vaicāts, kāpēc šāda veida raidījumu ir gatavs veidot un vadīt tieši "Klasikā", Endriksons neslēpj:

"Latvijas Radio 3, salīdzinājumā ar citām radiostacijām, ir vienīgā, kurā varu atnākt un bez liekiem paskaidrojumiem visu pastāstīt – šeit strādā žurnālisti, kuriem nav nepieciešami papildus skaidrojumi…

Līdz šādai pārliecībai esmu nonācis vairāku gadu garumā, reizi vai divas gadā nākot uz radio un stāstot par "Skaņu meža" koncertiem. Turklāt jūtu, ka aiz žurnālista stāv auditorija, kas pie viņa pieradusi – žurnālists augsni ir iesildījis un publiku sagatavojis. Tātad varu rēķināties, ka cilvēki, kuri klausās mūziku, ir domājoši – jo paskaidrot "Skaņu meža" repertuāru varu tikai tam, kurš klausās mūziku… Cilvēkam, kuram mūzikas klausīšanās paraduma nav, paskaidrot "Skaņu mežu" ir gluži neiespējami.

Latvijas Radio 3 "Klasika" piedāvā tādu klausītāju un kontekstu, kurā tās mūzikas formas, par kurām es gribētu runāt, ir adekvāti piedāvājamas un saprotamas."