"Mūs vieno vēlme spēlēt kopā, vēlme strādāt, muzicēt un mīlestība pret darbu, mūziku un fantastiskajām partitūrām, ko radījuši komponisti," par paša izveidoto kamerorķestri "Davinspiro Camerata" stāsta vijoļspēles virtuozs Daniils Bulajevs. Mūziķis aicina klausītājus uz koncertiem 1. un 2. decembrī, kuros izskanēs Johannesa Brāmsa un Maksa Bruha skaņdarbi.

2021. gadā saviem neskaitāmajiem panākumiem Daniils piepulcēja vēl vienu, kļūdams 8. Vindzoras starptautiskā stīgu instrumentu konkursa laureāts. Kā balvu viņš saņēma prēmiju un iespēju ierakstīt CD disku vienā no pasaules zināmākajām mūzikas ierakstu kompānijām "Champs Hill Records". No ierakstu studijas vijolnieks atgriezies tikai pagājušajā nedēļā un aicina klausītājus gaidīt 2024. gada vasaru, kad albums būs pieejams visiem mūzikas cienītājiem.

"Laureātu koncertam bija jānotiek septembrī, bet diemžēl tika pārcelts uz februāri, jo divas nedēļas pirms koncerta mūžībā aizgāja karaliene Elizabete. Koncerts notika februārī, Vindzoras pilī [esot] jau karaļa Čarlza hercogam, viņa brālim," par konkursa laureātu koncertu stāsta Bulajevs.

Koncertā 1. decembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā izskanēs koncerts "Romantisma jubilāri", kurā Daniils Bulajevs būs solists Maksa Bruha Pirmajā vijolkoncertā solminorā.

"Maksa Bruha vijolkoncerts man bija repertuārā, bet arī nebija, jo viņu mācījos un spēlēju vēl skolas laikā. Bija interesanti pieiet pie šī skaņdarba ar jaunu skatienu, nedaudz vecākā dzīves posmā," skaidro Bulajevs.

Vijolnieks skaidro, ka abi komponisti – Makss Bruhs un Johanness Brāmss – ir savstarpēji līdzīgi, un tas, ka abi tiek atskaņoti vienā laikā, nav nejaušība. 2. decembrī Melngalvju namā gaidāms koncerts "Veltījums Brāmsam", kurā Bulajevs saspēlēsies ar pianistu Maksimu Taņičevu, čellisti Katrīnu Annu Rando un altisti Santu Lūciju Circeni.

Jaunā vijolnieka veidotais kamerorķestris "Davinspiro Camerata" dažādos mūziķu sastāvos izpilda kamermūziku. "No sākuma, kad dibināju "Davinspiro Camerata" bija ideja, ka nespēlēsim tikai lielajos sastāvos, ka mūziķi spēlēs dažādos sastāvos un tie rotēs.

Mums jau no sākuma vārds kamermūzika bija svarīgs un gandrīz vienā nozīmē ar lielo sastāvu," atklāj vijolnieks.

Kā skaidro Bulajevs, "Davinspiro Camerata" dalībniekus vieno entuziasms un jauniešu enerģija. "Mūs vieno vēlme spēlēt kopā, vēlme strādāt, muzicēt un mīlestība pret darbu, mūziku un fantastiskajām partitūrām, ko radījuši komponisti," uzsver vijolnieks.