Mākslas centra "Totaldobže" rīkotā cikla "Laikmetīgās ceturtdienas" ietvaros 15. septembrī pēc laikmetīgās dejas izrādes Femina ar laikmetīgās mūzikas koncertu pulksten 20.30 uzstāsies klavieru kvartets Quadra - vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns, čellists Kārlis Klotiņš un pianists Rihards Plešanovs, kuriem pievēršanās laikmetīgajai mūzikai ir apzināta aizraušanās, ko tie realizē gana atbildīgi, izpelnoties gan klausītāju, gan komponistu atzinumu un uzslavas.

15. septembra koncertam Quadra mūziķi izvēlējušies atskaņot nopietnu un šodienas pasaules kārtībai atbilstošu skaņdarbu programmu, iekļaujot veselus divus pirmatskaņojumus, no kuriem viens – Jāņa Petraškeviča "Kārtības rituāli" jau ticis spēlēts Latviešu mūzikas svētkos Madonā pirms mēneša, bet otrs – Oskara Herliņa Stīgu trio – pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos tieši šajā vakarā.

Līdzās šiem opusiem skanēs arī Armanda Skuķa skaņdarbs "Izolētais", kas arī ir salīdzinoši svaigs – radīts 2021. gadā, bet Andra Dzenīša 3 in 4 gan tapis 2018. gadā. Arī Mortona Feldmana skaņdarbs Four Instruments tapis nebūt ne mūsdienās, bet tā iekļaušanai laikmetīgās mūzikas programmā noteikti ir savi iemesli, par ko pārliecināties varēsim koncertā.

Par šo koncertu un vēl citām kvarteta radošajām aktualitātēm "Klasikai" stāsta Rihards Plešanovs un Arvīds Zvagulis.