"Klasikas" studijā tiekamies ar jauno pianistu Daniilu Mickeviču, kurš 20. septembrī pulksten 19 sniegs savu pirmo solokoncertu Latvijā. Virtuozajā programmā jaunais mākslinieks iekļāvis izcilu komponistu klavierdarbus: skanēs Johana Sebastiāna Baha, Jāzepa Vītola, Frederika Šopēna, Ferenca Lista, Ludviga van Bēthovena, Olivjē Mesiāna un Sergeja Rahmaņinova mūzika.

Jaunā, virtuozā pianista Daniila Mickeviča ceļš mūzikā aizsācies jau no 7 gadu vecuma. Ar izcilību viņš absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu pedagoģes Ilzes Treijas klasē. Šobrīd Daniils turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesora Sergeja Osokina klasē.

Pianista spēli var raksturot kā elpu aizraujošu, virtuozu, piesātinātu un ārkārtīgi niansētu, kas publiku ved krāšņā mūzikas ceļojumā cauri dažādiem mākslas laikmetiem.

Daniils Mickevičs ir vairākkārtējs starptautisko konkursu laureāts, iegūstot 1. vietas un Grand Prix Latvijā, Itālijā, Serbijā un citviet. Papildinājis zināšanas meistarklasēs pie izciliem pianistiem, kā Jefima Bronfmana, Matti Raekallio, Pāvela Nersesjana u.c. Pianists aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, sniedzot koncertus gan kā solists, solists ar orķestri, kā arī sadarbojas ar izciliem mūziķiem dažādos kamersastāvos, kā piemēram, viijolnieku Daniilu Bulajevu, dziedātāju Daniilu Kuzminu u.c. Šajā vasarā pianists sniedzis koncertu sēriju vairākās Vācijas pilsētās.

"Klasikā" ar jauno mākslinieku sarunājamies par īpašajiem skolotājiem un atgriešanos bērnības mūzikas skolā, nākotnes plāniem, daudzveidīgo pirmā solokoncerta programmu, piedalīšanos Starptautiskaj­ās solfedžo dienās, ērģeļspēli un tās rosināto mīlestību pret Baha mūziku...