16. decembrī Lielajā ģildē pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies viesis no tālienes - japāņu maestro Juniči Hirokami. Viņa vadībā izskanēs koncertā "Klasikas" virsotnes izskanēs Toru Takemicu Koncerts altam un orķestrim (solists - “Minhenes filharmoniķu” pirmais altists Žano Lišboa), Franča Šūberta “Nepabeigtā simfonija” un Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija.

Diriģents Juniči Hirokami (1958) slavens ar savu izteikti plastisko, pat dejisko diriģēšanas veidu. To apraksta arī Rietumu mūzikas kritiķi, un pats Hirokami neiebilstot (tā runā). Kādā 1993. gada intervijā tobrīd vēl tikai 35 gadus vecais diriģents teicis, ka jau no paša mūzikas mācīšanās sākuma gribējis būt diriģents: “Man tiešām patīk kustināt rokas; jutu, ka man ir dabas dots talants izteikties ar ķermeni. Protams, pēc tam nāk partitūru mācīšanās un mūzikas struktūru pētīšana, bet pirms tam – ja jūs, klausoties mūziku, jūtat, ka varat noteiktā veidā kustināt ķermeni, šīs mūzikas vadīti, tas norāda, ka jums ir tik ļoti vajadzīgais dabiskais diriģēšanas talants.”

Hirokami vecāki bijuši pret to, ka viņu dēls kļūst mūziķis, jo mūziķis nekad nevarot būt drošs par rītdienu. Viņš bija vienīgais bērns ģimenē, un tradīcija ir tāda, ka vienīgajam bērnam, sevišķi, ja tas ir puika, jākļūst par biznesmeni. Apmēram tajā laikā (tātad 60. gados) cilvēki Japānā sāka interesēties par Rietumu klasisko mūziku.

Hirokami ieskatā galvenā sajūta mūzikā ir – nekad nepadoties! Nav svarīgi, cik tu esi noguris vai nervozs, tev jādodas uz priekšu un jāstrādā iespējami vislabākajā kvalitātē.

Patlaban Juniči Hirokami ir galvenais diriģents un muzikālais padomdevējs Kioto simfoniskajā orķestrī. Astoņu gadu laikā orķestra spēle neticami augusi, un nesen tas guva lielus panākumu Tokijas Suntory Hall. 2015. gadā maestro un viņa orķestris saņēma Suntory mūzikas balvu.

Diriģentu uz sarunu aicinājusi Inta Zēgnere.