No 23. – 25.septembrim Jūrmalā norisināsies piektais Starptautiskas Baltijas jūras koru konkurss. Viesu statusā būs kori „Pa Saulei” un „Maska”, kā arī vokālā grupa Latvian Voices, bet par Grand Prix ieguvēja titulu konkursā sacentīsies jauktais koris “Hägersten A Cappella” (Zviedrija), sieviešu koris “Musmari” (Igaunija), Turku Konservatorijas kamerkoris (Somija), Poznaņas Tehnoloģiju universitātes koris “Volantes Soni” (Polija), kā arī divi pašmāju kolektīvi – jauktais koris “Ventspils” un Emīla Dārziņa jauktais koris.

Par obligāto skaņdarbu Amor vincit omnia ("Mīlestība uzvar visu") parūpējusies komponiste Selga Mence un „Neatliekamajā sarunā” konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols neslēpj, ka tajā neiztiekot arī bez dažām pavisam piņķerīgām vietām. Savukārt vaicāts par lielo mērķi – Baltijas jūras koru konkursa iekļūšanu prestižajā Eiropas Grand Prix ciklā - viņš teic: „Mēs jau gandrīz bijām! Esam par savu vēlmi paziņojuši arī viņiem. Organizatori ir vairākus gadus braukuši un skatījušies, kāds ir mūsu konkurss, un atzinuši to par ļoti augsta līmeņa pasākumu. Praktiskā puse ir tāda, ka tagad mums jāgaida, kad kāda no šī brīža organizatoru valstīm izstāsies.”

Konkursa programma:

23. septembrī pulksten 20 - Atklāšanas koncerts Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
24. septembrī pulksten 11 - Obligātās programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;
24. septembrī pulksten 17 - Brīvās izvēles programmas konkursa pusfināls Dzintaru koncertzālē;
25. septembrī pulksten 11 = Grand Prix fināls, Noslēguma koncerts ar viesiem - grupu "Latvian Voices" un konkursa uzvarētāju apbalvošana Dzintaru koncertzālē.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas. Pasākumi būs skatāmi arī tiešraidē kanālā “TV24” un Facebook lapā “BalticSeaChoirCompetition”.