"Noteikti nepiekrītu tiem, kuri saka, ka Pučīni "Bezdelīga" – tas ir slikts Lehārs. Tikai jāatrod savs piegājiens tās interpretācijai," uzskata diriģents Jānis Liepiņš, kurš 7. decembra vakarā Baltajā namā diriģēs "Bezdelīgas" koncertiestudējumu, ko tiešraidē pārraidīs Latvijas Radio 3 "Klasika".

Savulaik paša autora vēlme bijusi šo operu veidot kā vieglāku žanru – opereti vai kabarē. "Kaut arī tajā dzirdam vieglākas tēmas un deju ritmus, pamatā tas ir darbs ar dziļu iekšējo drāmu – tur ir viss, ar ko mums saistās Pučīni," stāsta Liepiņš. "Bet, cik nu vien esmu skatījies dažādus iestudējumus – ja to mēģina trivializēt, taisīt kā kabarē, kaut kas nestrādā – opera kļūst sekla. Tāpēc jāpieliek dziļums. Un tieši tāpēc šis darbs ir ciets rieksts!

Bet noteikti nepiekrītu tiem, kuri saka, ka "Bezdelīga" ir slikts Lehārs, kā tas pēc operas pirmizrādes savulaik izskanējis. Tikai jāatrod savs piegājiens: nevar to interpretēt ne kā "Sikspārni", ne arī kā "Turandotu".

Mūsu koncertiestudējumā liekam pamatuzsvaru uz mūziku un atskaņojumu – lai nepastarpināti varētu parādīt, ka šī mūzika ir vērtīgāka, nekā savulaik tā tikusi novērtēta. "Bezdelīga" ir skaista, melodiska, labi instrumentēta opera."