Sestdien, 1.decembrī, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar vokālo grupu Framest un diriģentu Jāni Liepiņu koncertzālē "Lielais dzintars" ziemas atnākšanu aicina sagaidīt džeza noskaņās koncertā "Ziemas džezs".

Koncertā būs Raimonda Paula, Leonarda Bernsteina instrumentālās kompozīcijas, kā arī Jāņa Ķirša jaundarbs, kas balstīts uz Gunāra Rozenberga mūzikas tēmām. Par gaidāmo notikumu sarunā stāsta pats Jānis Ķirsis.

"Tas būs viens brīnišķīgs notikums grupas "Framest" mākslinieciskajā daiļradē," prieku neslēpj Ķirsis un stāsta, ka tā jau ir tradīcija – Ziemassvētkus "Framest" ik gadu sagaida ar solokoncertu. "Bet šis ir īpašs gads. 

Būs iespēja izpausties ne tikai vieniem pašiem, bet risināt arī dažādus žanriskos jautājumus, klausītājiem piedāvājot ieklausīties, kā skan džeza mūzika vokālajai grupai ar simfonisko orķestri.

Šo gadu laikā programmas mums bijušas ļoti dažādas, un šoreiz tas būs īsts svētku kokteilis labā nozīmē – skanēs viss kopā jaunos aranžējumos simfoniskajam orķestrim.”

Vaicāts, kāda loma radošajā ikdienā ir klavierēm, Jānis Ķirsis pasmaida, ka instruments viņu pavadījis visu apzinīgo un neapzinīgo mūžu:

"Bērnībā nespēju vien izdomāt ieganstus, lai tikai nebūtu jāiet uz skolu un varētu palikt mājās, lai spēlētu klavieres. Šodien ir citi laiki – jāpaliek mājās un jāraksta arī mūzika..."

Kā īsti sadzīvo tik dažādās mūziķa šķautnes – dziedāšana, mūzikas rakstīšana, aranžēšana un spēlēšana? "Tas ir tikai pašdisciplīnas jautājums – kad esi formā, tev pašam ir gandarījums par soļiem, kurus esi spēris tālāk nekā vakar. Tas attiecas uz pilnīgi visu, kas notiek manā dzīvē. Esmu sevī atradis to brīnišķīgo sajūtu, ka no vienas vietas uz otru varu skriet veselīgā, patīkamā izpratnē – ka nav jāsēž tikai mājās un jāraksta mūzika, vai arī jāsēž tikai vienā orķestrī un tamlīdzīgi. Esmu priecīgs un pateicīgs, ka ir tāda iespēja un kādam tas ir vajadzīgs. Kā saka – darīšanas jautājums!”