10. maiijā Spīķeru koncertzālē skaņu gleznas baroka, impresionisma un džeza toņos uzburs vibrofonists Jānis Bombizo-Fedotovs un pianists Rihards Plešanovs.

Mūziķa gaitas sācis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, šobrīd Jānis Bombizo-Fedotovs meistarību turpina kaldināt Francijā, Strasbūras konservatorijā studējot pie slavenā Emanuela Sežurnē... Kāds Jāni atminēsies kā "Lielās mūzikas balvas 2014" laureātu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, cits – kā Ineses Galantes iniciētā talantu konkura uzvarētāju, kurš plūcis laurus arī vairākos starptautiskos konkursos ārpus Latvijas, vēl kāds Bombizo-Fedotovu drosmīgi nodēvēs par vibrofona spēles vēstnesi Latvijā.

Un tieši šis instruments likts goda vietā arī šajā koncertprogrammā, kurā savijas dažādu laikmetu un stilistikas mūzika – no baroka līdz džezam, no impresionisma toņos veidotām skaņu gleznām līdz tautas mūzikā sakņotiem skaņdarbiem, un no apcerīgām noskaņām līdz pat enerģiskiem deju ritmiem, kuru iedzīvināšanā zīmīga loma arī Jāņa saspēles partnerim – daudzpusīgajam pianistam Rihardam Plešanovam. 

Kā īsti abi satikušies uz vienas skatuves? "Ilgāku laiku nebiju koncertējis Latvijā, un man ļoti gribējās atbraukt – sazinājos ar "Latvijas koncertiem”, un mums izveidojās brīnišķīga sadarbība, bija vairāki koncerti. Un atradu arī Rihardu – tā kaut kā lēnām tas arī sākās," atklāj Jānis Bombizo-Fedotovs.

"Nevaru īsti pateikt, kas bija par iemeslu, kādēļ mēs satikāmies, bet tagad, uz to visu skatoties,

jūtu, ka man tā ir milzumliela pieredze un ārkārtīgi liels prieks muzicēt kopā ar Jāni – savā ziņā man tā ir iziešana ārpus savas komforta zonas: vairāk esmu akadēmiskais mūziķis, bet šeit tomēr ir daudz ciešāka saistība ar improvizāciju.

Man šīs lietas visu laiku ir patikušas, un tagad prieks, ka beidzot kaut ko no tā var realizēt," atzīst Plešanovs.

Vai arī šajā programmā paredzēta vieta improvizācijai? "Jā, noteikti! Programmas centrs būs Čika Koreas mūzika, un tur noteikti būs sagaidāmas arī improvizācijas no mums abiem," stāsta vibrofonists Jānis.

Vairāk un plašāk šeit!