"Neatliekamajā sarunā" tiekamies ar komponistu Jāni Lūsēnu un runājam par viņa radošās dzīves aktualitātēm – diviem nesen izdotiem albumiem: Season Months, kas tapis sadarbībā ar flautisti Eviju Mundeciemu, un Winter Landscapes, kas ieskaņots kopā ar Jāni Lūsēnu junioru, par to būtību, noskaņām un tapšanas gaitu.

Tāpat sarunā pieminam atjaunoto iestudējumu 2007. gadā rakstītajam mūziklam "Agrā rūsa", kas tapis ar Pētera Brūvera tekstiem pēc Elīnas Zālītes romāna motīviem. Intervijā ar komponistu Jāni Lūsēnu runājam par iestudējuma mūziku, solistiem, aktieriem, režiju, tērpiem, par uzveduma ceļojumu desmit izrādēs visā Latvijā...

Pirmizrādi mūzikla atjaunotā versija piedzīvo 14. februārī Ogres Kultūras centrā, bet pēcāk iestudējums apceļos teju visu Latviju: 18. februārī tas būs skatāms Rīgā, VEF Kultūras pilī, 19. februārī Vidzemes koncertzālē "Cēsis", 24. februārī Latgales vēstniecībā "Gors", 26. februārī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", 4. martā Jelgavas kultūras namā, 5. martā Alūksnes kultūras centrā, 10. martā Valmieras kultūras centrā, 11. martā koncertzālē "Siguldas Devons", 17. martā Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti".

Atjaunotajam iestudējumam, kas tapis pēc "Producentu grupas 7" iniciatīvas, sapulcināta izcila komanda. Galvenā – Elzas loma – uzticēta dziedātājai Beātei Zviedrei, kuras daudzpusīgā vokālistes pieredze labi pazīstama gan mūziklu, gan džeza un akadēmiskās mūzikas pasaulē. Fabrikanta Ķikuļa lomā redzēsim Dailes teātra aktieri Arti Robežnieku, viņa dēla, mākslinieka Italo lomā – dziedātājs, grupas "Baritoni" dalībnieks Mārtiņš Strods, tiesnesis Straujups – Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, savukārt Modes nama īpašnieces Cimbares tēlā iejutīsies dziedātāja Alise Kante. Nozīmīgas lomas izrādē atveidos arī aktieris Agris Krapivņickis (Elzas skolas gadu mīlestība Jānis), Ieva Parša (Elzas māte), Annija Putniņa un Sarma Liede (Elzas draudzenes Austra un Zenta), Sniedze Kaņepe (Reņģu sieva), Edvards Grieze (Reinis), Daniels Pelnēns (Frīdis), kā arī jaunas paaudzes talanti - Toms Kalderauskis, Austra Kozuliņa, Emīls Gilučs, Zane Lazdiņa, Sanita Roze, Uga Gundars, Ralfs Puzāns un Kate Kokamegi. Iestudējuma režisore ir Marija Bērziņa.

Par izrādes muzikālo pusi rūpēsies orķestris komponista Jāņa Lūsēna vadībā.  Izrādes veidotāju pulkā ir arī scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa.  

Mūzikla pamatā ir Elīnas Zālītes romāns, kas stāsta par jaunas lauku meitenes dzīves līkločiem 30. gadu Latvijā, vēlmi dzīvot Rīgā skaisti un bezrūpīgi. Apklusinot ilgas pēc mājām un ilūziju sabrukuma sāpes, Elza soli pa solim ieiet modes vidē - postošajā kruzuļu un spīguļu pasaulē. Mīlestība, noziegums, sods un jasmīni, kas turpina ziedēt un smaržot, līdz neprātam apreibinot mīlestību alkstošos.