Prieku dāvājošā "Rotaļlietu simfonija" un maģiskā "Nakts lūgšana" ir tikai neliela daļa no Hermaņa Brauna fonda (HBF) Ziemassvētku muzikālā rituāla. Ko piedzīvosim decembrī un kam Hermaņa Brauna fonds aicina gatavoties janvārī, uzzinām sarunā ar fonda direktori Innu Davidovu.

"Jau 11. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā klausītāji tiek gaidīti uz ikgadējo pasākumu, kuram katru reizi piemeklējam jaunu programmu – tā ir "Nakts lūgšana", viens no maniem iemīļotākajiem visa gada koncertiem," atklāj Inna Davidova.

"Tajā mums ir gods sadarboties ar Radio kori un tā māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu – atceros, kā pirms daudziem gadiem Sigvards bija atnācis pie manis ar lūgšanu koncerta piedāvājumu, tas bija 2005. vai 2006. gads.

Bet cipari jau neko neizsaka. Visu nosaka draudzība un kvalitāte.

Galvenais – mākslinieciskais līmenis un ārkārtīgā mīlestība pret mūziku, ko var just ik skaņā, ko rada Latvijas Radio koris. Katra programma ir atšķirīga. Un līdz ar to, ka šajās programmās ikreiz skan jaundarbi, 20. un 21. gadsimta mūzika, tā vienmēr man ir patīkama mīkla – ko šoreiz dzirdēšu koncertā,” neslēpj Davidova, atzīmējot arī savus novērojumus:

"Tie, kuri jau pieraduši pie "Nakts lūgšanām", vairs par programmu nemaz neinteresējas – viņi vienkārši nāk izbaudīt noskaņojumu.

Cilvēki šeit sasniedz citu savas dvēseles dzīves dimensiju.

Šogad mūs gaida visai interesants savienojums – Mālers un latviešu laikmetīgie komponisti.”

No latviešu autoriem skanēs Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Aldoņa Kalniņa, Andreja Selicka un Pētera Vaska mūzika, un pirmo reizi Latvijā izskanēs arī Jura Karlsona opuss "Oremus", kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja novembrī Ņujorkas Linkolna centrā.

11. decembra koncertā piedalīsies arī ērģelniece Ilze Reine un izcilā laikmetīgās mūzikas interprete Ieva Parša.