Izdevniecības "Musica Baltica" paspārnē tikko klajā nācis džeza dziedātājas un pedagoģes Ingas Bērziņas albums "Sievietes sapņi", kurā apkopotas deviņas kompozīcijas ar dzejnieces Daces Micānes-Zālītes vārdiem. "Dacei ļoti patīk tas, ko radīju," ar gandarījumu atzīst dziedātāja. Ieraksts veikts Latvijas Radio 1. studijā.

Uz jautājumu, vai šis ir ilgi lolots albums, Bērziņa atbild tā: "Salīdzinoši ilgi, jo atceros, ka pirmās sarunas un

idejas par šo albumu radās aptuveni pirms četriem gadiem, kad satikos ar Daci Micāni-Zālīti: esam ļoti sen pazīstamas un tuvas.

Viņa diezgan lielu savas dzīves daļu ir pavadījusi Amerikā. Atbraucot uz Latviiju un šoreiz domājot, ka viņa šeit paliks uz visiem laikiem, kas tā arī notika, satikāmies, un viņa teica – varbūt varam kopā mēģināt kaut ko darīt? Varbūt es varētu papildināt viņas dzejas vakarus, varbūt kāds viņas dzejolis varētu manī izraisīt kādas muzikālas asociācijas? Tādas bija mūsu pirmās sarunas par šo tēmu. Tad arī sākās pirmās skices dziesmām. Bet kā jau tas dzīvē notiek – pa vidu ir kādi svarīgāki notikumi, kas novirza domas, varbūt vairāk pedagoģiskās darbības vai citas izpausmes, un tā tas drusciņ apklusa.

Bet pagājušogad burtiski sajutu, ka gribu pabeigt šo projektu – ka tā ir tāda kā mana nepieciešamība,

jo sapratu, ka diez vai jutīšos labi, ja nebūšu izdarījusi šo darbu, nebūšu ierakstījusi šo materiālu. Šķita –

lielāko dzīves laiku esmu skolotāja, man tomēr svarīgi ik pa laikam izpausties arī muzikāli – pašai kā dziedātājai, un jūtu, ka maniem skolēniem tas sagādā prieku.

Man tiešām gribas, lai viņiem ir reāla iespēja mani kaut kur dzirdēt – ne tikai klasē, bet arī ārpus tās. Tad nu nolēmu, ka gribu šo projektu realizēt, jo tas manī burtiski mutuļoja... Man gribējās šīs dziesmas iemūžināt arī Daces dēļ, jo novērtēju brīnišķīgo dzeju, ko viņa radījusi."

Vairāk un plašāk šeit!