"Mēs esam pieauguši bērni, kuri vienmēr tiecas pēc pasakām, pēc skaistām sajūtām. Tieši ģimeniskā sajūta ir galvenais, kas mūs apvieno," ir pārliecināta Inese un Diāna Galantes. Māte un meita.

Šodien viņas ir "Klasikas" viešņas, lai tuvāk stāstītu gan par Starptautiskā jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti 2023" norisi un finālu, gan gaidāmajiem koncertiem decembrī.

Jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti 2023" otrā kārta, kas vienlaikus būs fināls, kā arī uzvarētāju apbalvošana notiks jau 26.novembrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Konkursa fināls noritēs 4 kategorijās:
– vokālā māksla
– taustiņinstrumentu spēle
– stīgu instrumentu spēle
– pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle

Prestižajā starptautiskajā konkursā tradicionāli piedālas vokālisti un instumentālisti no visas pasaules. Projekta organizatori – "Ineses Galantes fonds" sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājiem un "Nākotnes Atbalsta fondu". 

Konkursa noslēguma pasākums vienmēr ir spožs koncerts, kurā talantīgi jaunie izpildītāji izpilda izcilus slavenu komponistu skaņdarbus.

"Mūsu radošo sacensību fināls, pirmkārt, ir skaists koncerts, bet jaunajiem izpildītājiem – dzīva komunikācija ar skatītājiem un žūrijas locekļiem: tās vienmēr ir spilgtas emocijas un vērtīga pieredze. Esmu pārliecināta, ka mūs gaida brīnišķīgi mūzikas svētki, kuri noslēgsies ar uzvarētāju apbalvošanu," uzsver konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja, operdziedātāja Inese Galante.