"Mammai ir tāda īpašība… Ne katram tā dota. Tas ir siltums, kuru mamma sniedz cilvēkiem. Kad Inese iznāk uz skatuves, viņa it kā runā ar zāli, televīzijas skatītājiem vai radioklausītājiem, bet katram ir sajūta, ka tiek runāts tieši ar viņu," saka Diāna Galante – Ineses Galantes fonda un festivāla "Summertime – aicina Inese Galante" producente.

Ineses Galantes iedvesmotajam festivālam, kas no 5. līdz 11. augustam notiks Dzintaru koncertzālē, šogad aprit jau 15 gadi.

"Solis pa solītim, diena pie dieniņas, un tā gadi tek – esam jau kļuvuši pieauguši," uzsver dziedātāja Inese Galante. "Pirms septiņiem gadiem ievilku tajā visā savu meitu – Diāna man palīdz ar jaunu, atvērtu skatienu; esmu ļoti pateicīga par to, jo tas nav vienkārši…"

15 gadi festivālam patiesi ir krietns laiks. Kas ir tās vērtības, kas šo gadu laikā saglabājušās, kas mainījies?

"Manuprāt, visus gadus festivālā valdījusi cilvēcība, emocijas," turpina Diāna Galante. "Tāpēc es vienmēr saku, ka nepārdodam biļetes – patiešām nē. Tās ir emocijas, kuras mēs dāvinām.

Un mammai ir tāda īpašība… Ne katram tā dota. Tas ir siltums, kuru mamma sniedz cilvēkiem. Kad Inese iznāk uz skatuves, viņa it kā runā ar zāli, televīzijas skatītājiem vai radioklausītājiem, bet katram ir sajūta, ka tiek runāts tieši ar viņu. Tas nekad nemainīsies – tā ir mūsu festivāla būtība un īpatnība."

"Es vienkārši mīlu cilvēkus, es viņus jūtu," sirsnīgi atklāj dziedātāja.

"Man gribas palīdzēt, kur varu, un kaut ko siltu pateikt. Lai cilvēks nejūtas pazaudējies – lai viņam ir drošības sajūta. Draudzība un labsirdība dod spēku. Uzreiz muguriņa iztaisnojas, jo kāds par tevi interesējas – tātad tu neesi vienaldzīgs, tu piederi pie dzīves! Tu esi viens no, bet ar savu starojumu, misiju, skaistumu, bagātību. Katram cilvēkam ir sava loma un nozīme, viņš kaut ko nes un dod citiem."

Vairāk un plašāk šeit!