15. jūnijā negaidīti mūža mierā aizgājusi Dace Kļava (17.01.1965.–15.06.2020.) – izcila pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā, Koncertmeistaru katedras vadītāja, kā arī koncertmeistare akadēmiskās dziedāšanas, kora diriģēšanas un simfoniskās diriģēšanas katedrās.

Darba gaitas Mūzikas akadēmijā sākusi 1988. gadā. No 2002. līdz 2012. gadam strādājusi arī par koncertmeistari Rīgas Doma kora skolā. Līdztekus pedagoģiskajam darbam Dace Kļava muzicējusi neskaitāmās krāšņās koncertprogrammās Latvijā un ārzemēs, sadarbojoties ar dažādiem diriģentiem, izpildītājmāksliniekiem un jo īpaši ar Latvijas Radio kori. Pianiste bijusi Heino Ellera pianistu konkursa diplomande, kā arī darbojusies kā vairāku starptautisku diriģēšanas un vokālistu konkursu koncertmeistare.

"Daces Kļavas pedagoģiskais veikums, koncertmeistares talants un cilvēciskais siltums atstājis dziļas un paliekošas pēdas daudzu Latvijas jauno mūziķu profesionālajās gaitās," uzsver JVLMA rektors, prof. Guntars Prānis.

"Klasikas" radošā komanda pauž dziļu un patiesu līdzjūtību mākslinieces ģimenei, draugiem, kolēģiem, bijušajiem un esošajiem studentiem...

Aicinām pakavēties atmiņās par mākslinieci, ieklausoties Lienes Jakovļevas veidotajā sarunā, kas tapa šī gada 24. februārī, sveicot pianisti pusapaļajā dzimšanas dienā.