Jau otro gadu festivāls “LNSO vasarnīca” atgriežas Rēzeknē – ir skaidrs, ka orķestrim šeit patīk un arī Latgales vēstniecība “Gors” par sadarbību ir sajūsmā. “Šis ir viens no vasaras skaistākajiem notikumiem Gorā,” apgalvo tā mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine.

Viņa ir pārliecināta, ka ar šo festivālu tiek iezīmēta Gora jaunā sezona un arī orķestrim tas ir sezonas sākums. “Droši vien pēc vasaras atpūtas mūziķi noskaņoti pozitīvi – kaut arī ārpus Rīgas, viņi tomēr iestudējuši jaunus darbus. Ar to arī šis festivāls atšķiras no iepriekšējā, ka šoreiz ir ļoti daudz pirmatskaņojumu- gan šovakar, kad būs veseli seši pirmatskaņojumi, gan rīt. Vesels pirmatskaņojumu birums!”

Rupaine pauž prieku par festivāla paplašināšnos. “Šī ir jau piektā Vasarnīcas diena – pērn tās bija tikai trīs dienas -, jo šogad ir arī jauno komponistu meistarklases: esam tik ļoti saraduši ar jaunajiem autoriem, komponistiem un mūziķiem, kas nāca mēģināt, ka mums jau šķiet, ka ir divi festivāli – viens festivāls šodien beigsies un rīt sāksies jauns. Ir jauka šī klātbūtnes sajūta – blakus ir mūziķi, visās telpās kaut kas skan, notiek vakara tīklošanās, kur jaunie komponisti stāsta par sevi un demonstrē jaunāko mūziku, dažs nāk mājās pat divos trijos naktī – tas piederas pie vasaras festivāla sajūtas.”

Vairāk un plašāk šeit!