No 17. līdz 21. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks VIII Starptautiskais koka pūšaminstrumentu simpozijs, kura norisē ir jaunumi. Tas tiek organizēts kā Erasmus kombinētais intensīvais projekts, un papildus jau ierastajām meistarklasēm un koncertiem simpozija programmu papildina vairākas interesantas tiešsaistes lekcijas. Flautiste Renate Greiss-Armin stāstīs, kā sagatavoties Gustava Mālera Jauniešu orķestra atlasei, pievēršoties obligātajam repertuāram; Cīrihes obojas profesore Louise Pelleren, kuras audzēkne Amanda Tauriņa nesen uzsāka darba gaitas Leipcigas Gewandhaus orķestrī, runās par to, ka ceļu uz panākumiem bruģē mērķtiecīgs plāns; Strasbūras saksofonists Philippe Geiss dalīsies ar pārdomām, kā veidot izpildītāja/komponista/pedagoga karjeru, bet viņa doktorantūras students Olivier Duverger-Houpert demonstrēs savu oriģinālo comprovisation metodi (kompozīcijas un improvizācijas sintēze mūsdienu mūzikā); poļu klarnetists Arkadiusz Adamski iepazīstinās ar unikālu interaktīvu klarnetes spēles skolu pašiem mazākajiem Rainbow Clarinet.

Pirmoreiz simpozija viesi būs ne tikai pedagogi, bet arī Katovices, Strasbūras, Tallinas un Viļņas studenti. 

Simpozija koncertos skanēs gan īpaši šim notikumam jau iepriekš sagatavoti ansambļi, gan arī Mocarta Serenāde – oktets, kuru piecu dienu laikā Peetera Sarapuu vadībā iestudēs divi simpozija dalībnieku sastāvi, kā arī Giedrius Gelgotas vadītais flautu koris.

Simpozija programmu papildina četri koncerti: uz Mazo ģildi 18. oktobrī ielūdz Renate Greiss-Armin, Ilona Meija un Herta Hansena; Philippe Geiss, Strasbūras saksofonu kvartets un Rīgas draugi gaidīs JVLMA Lielajā zālē 19. oktobrī, bet Silēzijas klarnešu kvartets uzstāsies JVLMA Lielajā zālē 20. oktobrī. Savukārt 21. oktobrī visi aicināti uz noslēguma koncertu JVLMA Lielajā zālē.

Strasbūras saksofonisti un viņu Rīgas draugi 20. oktobrī viesosies arī Ogres Mūzikas skolā ar vēl vienu koncertu un meistarklasēm.

Simpozija meistarklases ir atvērtas ikvienam interesentam. Ar programmu var iepazīties šeit.

Plašāk - sarunā ar JVLMA Pūšaminstrumentu katedras vadītāju Ilonu Meiju.