Ar klavesīnisti Ievu Salieti sarunājamies par 12. jūlijā pulksten 22 Rīgas Svētā Pētera baznīcā gaidāmā koncerta ieceri un programmu, kas veidota no Limožas Sv. Marciāla klostera mūzikas kodeksa repertuāra, kurā iejutīsies grupa Schola Cantorum Riga, kā arī Ievas Salietes improvizētajām un 12. gadsimta mūzikai pieskaņotām prelūdijām un interlūdijām, kuras mūziķe spēlēs uz meistara Kaspara Putriņa darinātās klavicimbalas. Pirmais instruments tapis jau 14. gadsimtā!

Ieva Saliete pastāsta par šo neparasto instrumentu un meistaru, kā arī atklāj savas atziņas par pirmo sadarbību ar grupu Schola Cantorum Riga, kas plānota jau vairākus gadus. Tāpat mūziķe atceras līdzšinējo uzstāšanos Senās mūzikas festivālā, kurā viņa piedalās jau kopš 1999. gada, kā arī spēlēto repertuāru šī festivāla koncertos.

Visbeidzot, runājam arī par aizvadīto sezonu, koncertiem Latvijā un Šveicē, kur viņa aktīvi koncertē Kesselberg Ensemble un senās mūzikas grupā Les Passions de Ame ("Dvēseles kaislības"), par jau piedzīvoto un vēl gaidāmo koncertdarbībā vasarā.