22. jūlijā "Arēnā RĪGA", iekļaujoties 3. Eiropas koru olimpiādes norisēs, notiks jauns televīzijas konkurss amatierkoriem - ''Eirovīzijas gada koris 2017”.

Par konkursa uzvarētāja godu sacentīsies kori no deviņām valstīm - Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Slovēnijas, Ungārijas, Vācijas un Lielbritānijas (Velsas), atskaņojot sešas minūtes garu programmu. Nacionālās atlases konkursā “Latvija dzied!” uzvarēja  un tiesības konkursā pārstāvēt Latviju ieguva Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” (diriģente Līga Celma–Kursiete). Koru sniegumu vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs dziedone Elīna Garanča, britu komponists Džons Raters un Berlīnes Radio kora diriģents Nikolass Finks. Konkursu vadīs komponists un kordiriģents Ēriks Vitekrs un LTV kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone.

Konkurss “Eirovīzijas gada koris” piepulcēsies jau četriem esošajiem Eirovīzijas konkursiem – dziesmu konkursam, jauno mūziķu un dejotāju konkursam, klasiskās mūzikas konkursam un junioru Eirovīzijai.

Ieva Rozentāle atklāj, ka iecere rīkot Eirovīzijas konkursu arī koriem, turklāt amatierkoriem, radusies pēc koncerta “Dzimuši Rīgā” 2014. gadā, kad Latvijas TV saņēmusi citzemju televīziju kultūras programmu atzinību par šo projektu, kas pamudinājis meklēt jaunas idejas šādiem liela mēroga starptautiskiem projektiem. “Domājot par tālāko attīstību, domas virzījās uz koriem, par mums kā koru zemi,” norāda Ieva.