"Klasikā" tiekamies ar diviem no festivāla "Čello Cēsis" mūziķiem – čellistu Valteru Pūci un sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, lai runātu par diviem jaudīgiem koncertiem, kas drīzumā skanēs koncertzālē "Cēsis".

Festivāla "Čello Cēsis" atklāšanas koncerts 16. septembrī būs izlaušanās ārpus nospraustām žanru robežām, kas aicinās baudīt jaunu skanisko meklējumu iedvesmotu programmu - komponista Sergeja Prokofjeva mazdēls, Londonā dzīvojošais komponists, mūziķis un producents Gabriels Prokofjevs kopā ar latviešu čellistu Valteru Pūci un Sinfonietta Rīga stīgu ansambli atskaņos savu orģinālmūziku čellam, elektronikām un stīgu ansamblim.

Savukārt 17. septembrī koncertu sniegs spožākais jaunās paaudzes lietuviešu čellists Gļebs Pišņaks, viens no vadošajiem latviešu perkusionistiem Guntars Freibergs un Lietuvas sitaminstrumentu spēles leģenda Pāvels Ginters, festivāla "Čello Cēsis" klausītājiem dāvājot ekspresīvu un daudzšķautņainu Baltijas komponistu koncertprogrammu "Čello ritmico. Mūzika ar enerģiju", kuras centrā ir čella un sitaminstrumentu saspēle.