Godinot komponista, ērģelnieka, pedagoga un diriģenta Helmera Pavasara (1903–1998) piemiņu, 18. augustā plkst. 13 Pulkveža Brieža ielā 8 pie nama Rīgā, kur no 1940. līdz 1944. gadam, kad bija spiests doties trimdā, dzīvoja Helmers Pavasars, tiks atklāta piemiņas plāksne, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 15 skanēs koncerts, kurā piedalīsies Latvijas Republikas Zemessardzes jauktais koris "Stars", ko vada Ārijs Šķepasts, kā arī Cēsu Mūzikas vidusskolas un Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi.

"Neatliekamajā sarunā" par viņa daiļradi un dzīvi runājam ar rakstnieci Ingu Jērumu, kura sarunas gaitā atzīmē: "Viss, ko piedzīvoja šis gadsimts, piedzīvoja arī viņš."

Tāpat uzklausām muzikologu un diriģentu Lesliju Īstu (viņš kopā ar Ingu Jērumu uzrakstījis grāmatu par Helmeru Pavasaru, kas drīzumā tiks izdota gan latviešu, gan angļu valodā), kā arī ar Londonas Latviešu kora vadītāju diriģenti Liliju Zobens, kura ir pārliecināta: "Ir jāraksta, ir jāslavē šis cilvēks, kurš bijis uzticīgs savai ticībai un ticībai Latvijas nākotnei."