28. maijā VEF džeza kluba koncertsērijas ietvaros muzicēs sastāvs Organic City, un šī notikuma atslēgas vārds ir leģendārās Hamonda ērģeles.

Lorenss Hamonds (Laurens Hammond) savas elektriskās ērģeles izgudroja un sāka ražot 1934. gadā ASV. Eiropā tās izplatīja firma Steinwey. Taču VEF vadība jau 1937. gadā nopirka no Hamonda licenci un uzsāka instrumenta ražošanu Latvijā. Ērģeļu dizainu veidoja ievērojamais mākslinieks konstruktors Ādolfs Irbīte, kura izstrādātais VEF radioaparātu veidols saņēma Grand Prix un zelta medaļas Vispasaules izstādēs Parīzē un Briselē. 1937. gada augustā milzīgajā Zemgales apgabala izstādē Jelgavā VEF elektriskās ērģeles pirmo reizi tika demonstrētas plašākai sabiedrībai un saņēma prezidenta Kārļa Ulmaņa atzinību.

Līdzīgi kā Amerikā, arī Latvijā sākotnēji risinājās strīdi par to, vai ar elektrību radītās skaņas pilnvērtīgi aizstāj stabuļu ērģeļu skanējumu. Tomēr instruments bija pieprasīts ne vien skaņas kvalitātes dēļ, bet arī tāpēc, ka bija daudz lētāks nekā stabuļu ērģeles. Dažu gadu laikā VEF ērģeles iegādājās vismaz desmit baznīcu draudzes.

Diemžēl no autentiskajiem VEF ražotajiem Hamonda instrumentiem liela daļa gājusi bojā,  dažiem, kas saglabājušies, piemēram, Rakstniecības un mūzikas muzejā un Liepājas Lutera baznīcā nepieciešams remonts.

Projekta Organic City s pianists un Hammond ērģeļu entuziasts Atis Andersons, kurš koncertā spēlēs uz slavenākā Hammond ērģeļu modeļa – B - 3, kā arī koncerta apmeklētājiem demonstrēs arī vēsturiskās, VEF rūpnīcā ražotās ērģeles:

“Tradicionāli džezā šis mūzikas instruments ir atbildīgs par un iekļauj sevī nepārtrauktu basa līniju, uz kuras tiek būvēts viss pārējais – harmonija, melodija un improvizācija. Programmas pamatā būs mana orģinālmūzika, kuru izpildām džezroka, fanka, soul, boogaloo žanros. Protams, arī bez tradīcijas neiztikt!”.

Maruta Rubeze tikās ar Ati Andersonu un džeza saksofonistu Vilni Kundrātu, kurā īpašumā ir VEF ražotās ērģeles.