Intensīvā darbā aizrit šī nedēļa diriģentam Kasparam Ādamsonam, kurš piektdien, 23. septembrī, kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri atklāj jauno koncertsezonu. Koncertprogrammā iekļauti skaņdarbi, kuru autori ir divi šī gada jubilāri – austriešu komponists Jozefs Haidns, kuru pieminam 290. dzimšanas dienā, un latviešu skaņradis Georgs Pelēcis, kuram šogad svinam 75 gadu jubileju. 

“Šiem abiem kungiem ir daudz kopīga – abi pievēršas simfonijas žanram,” spriež JVLMA orķestra diriģents Ādamsons. “Pelēča mūzikā ir jaušama Haidna ideju turpināšana – asprātīga motīvu apspēlēšana un tautisku motīvu iekļaušana simfonijā. Tādēļ koncertā dzirdēsim gan Jozefa Haidna opusus, gan arī Georga Pelēča 13. Londonas simfoniju, kurā komponists ir iekļāvis mums labi zināmo tautasdziesmu par diviem dzelteniem kumeliņiem”.

Sarunā - par nepieciešamību studentiem prast spēlēt Haidnu, par  radniecīgo un atšķirīgo Haidna  un Pelēča mūzikā, par  pašattīrīšanos un par jaunajām atziņām, kuras gūtas, iesaistoties F. Lehāra operetes „Jautrā  atraitne” radošajā komandā Latvijas Nacionālajā operā.