4. februārī Dzintaru koncertzālē, 5. februārī koncertzālē "Latvija" Ventspilī un 11. februārī koncertzālē "Cēsis" izskanēs pianista Georgija Osokina un kamerorķestra Kremerata Baltica kopīga programma ar Friderika Šopēna diviem klavierkoncertiem un Mečislava Veinberga Āriju stīgām.

Pianists Georgijs Osokins, kurš kopš 2019. gada ir Kremerata Baltica rezidējošais viesmākslinieks, saka: "Jau vairākus gadus turu prātā ideju atskaņot abus Šopēna klavierkoncertus vienā vakarā. Šīs abas pērles ir tik dažādas savā starpā un tik poētiskas, neaptverami skaistas, ka katru reizi tām pieskaroties, sajūtu maģiju un pārliecību, ka skaistums glābs pasauli. Šiem opusiem stipri sajūtams kara tematisms – Friderika Šopēna pārdzīvojumi par savas dzimtenes likteni sacerēšanai laikā diemžēl stipri korelējas ar mūsdienām.

Man būs īpašs gods atskaņot šos ģeniālā poļu komponista šedevrus ar Kremeratu, jo tikai šis unikāls ansamblis šodien var dabūt tādu īpašo skaņu un dramatismu, kādu reti var sastapt uz skatuves dzīves laikā."

Sarunā uzzinām, kāpēc šo ideju vienā vakarā atskaņot abus Šopēna koncertus Georgijs auklējis jau sen un cik ļoti Vācijā dzīvojošā komponista Jevgeņija Šarlata veiktie aranžējumi klavierēm un stīgu orķestrim atšķiras no oriģināla. Georgijs koncertā būs ne tikai solists, bet arī atskaņojuma vadītājs un atklāj, kā šajā poļu mūzikas programmā līdzās Šopēnam iederas Mečislavs Veinbergs, kādus apvēršņus Georgijam kā solistam pavērusi sadarbība ar Kremeratu un pieredze kā rezidējošajam māksliniekam, par ierakstiem, kuri tiks veikti Cēsīs, un par sadarbību ar īpašu klavierskaņotāju, kurš brauks no Vācijas.