Tuvojas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) 100. jubilejas sezona, tālab 6. augustā žurnālisti tika aicināti uz preses konferenci, kur klātesošos uzrunāja JVLMA rektors, profesors Guntars Prānis, JVLMA Baroka orķestra mākslinieciskais vadītājs, asociētais profesors Māris Kupčs, JVLMA un NMV Rīgas Doma kora skola bigbenda mākslinieciskais vadītājs Dāvis Jurka, JVLMA zinātniskā un radošā darba prorektore, profesore Anda Beitāne, koncerta "Pāri" scenogrāfe un JVLMA stāstu krājuma dizainere Maija Rozenfelde.

JVLMA simtās jubilejas sezonu ieskandinās 16. augustā ar īpašu koncertu Doma laukumā. Tā nosaukums" - "Pāri".

"Tas ir simbolisks solis, ka nesvinēsim mūsu pašu ierastajās sienās, bet iziesim ārā – gribam būt kopā ar Latvijas tautu, ar Latvijas cilvēkiem Doma laukumā – gluži kā simboliskajā sirds vietā, kas nosaka Latvijas asinsriti,” atzīmē JVLMA rektors Guntars Prānis.

"Mums ir liels prieks un lepnums, ka simtgadi varēsim svinēt kopā ar visu Latviju un Latvijas cilvēkiem gan šeit, gan visur tālajā pasaulē. Mūzikas izglītība katrai valstij nozīmē garīgās dzīves vidi un garīgās dzīves kvalitāti. Jāatceras arī, ka Mūzikas akadēmija tika dibināta gandrīz kopā ar Latvijas valsti un bijusi blakus visos Latvijas valstij nozīmīgajos notikumos. Mūsu pārliecība – ka Mūzikas akadēmija sniedza savu artavu, lai stiprinātu Latvijas mīlestību un atklātu jaunus talantus. Un tieši ar šo domu mēs gribētu svinēt veselas sezonas garumā, jo vienā pasākumā nav iespējams ietilpināt tās daudzās krāsainās, kontrastējošās lietas, ko mēs darām šeit, Mūzikas akadēmijā,” atzīmē Prānis.

Viņš arī uzsver, ka koncerta datums nav izvēlēts nejauši, bet gan balstoties uz vēsturiskiem faktiem. Rektors atgādina, ka pamati JVLMA tika likti 1919. gada 20. augustā, tāpēc uzskata to par pamatu sākt svinēt simtgadi jau augusta beigās.

Jubilejas sezona turpināsies ar vairākiem citiem nozīmīgiem notikumiem.

"Tāds noteikti būs Jāzepa Vītola Sestais starptautiskais kordiriģentu konkurss, kas norisināsies oktobra beigās un kas ir starptautisks pasākums. Mūsu Dziesmu svētki un kordiriģēšanas tradīcija ir kaut kas, ar ko mēs varam būt lepni, kur esam pasaules līmenī. Tas būs notikums, uz ko sabrauks dalībnieki, žūrijas locekļi un interesenti no visas pasaules," stāsta augstskolas rektors.

Viņš arī atklāj, ka jubilejas sezonas galvenais notikums būs Simtgades jubilejas koncerts 2020. gada 11. janvārī, kurā piedalīsies akadēmijas lielie kolektīvi: "Būs festivāla orķestris, kurā muzicēs gan meistari un mācekļi, mūsu mācībspēki, profesori, ar kuriem mēs ļoti lepojamies. Kopā ar mūsu studentiem būs liels festivāla koris.

Kas pavisam nozīmīgi un svarīgi – būs arī absolventu salidojums!

Ja šodien paskatāmies uz mūsu profesionālās mūzikas vidi, lielākā daļa mūziķu, kas šodien aktīvi uzstājās uz skatuvēm gan Latvijā, gan visā pasaulē, ir mūsu absolventi. Mēs viņus visus aicināsim uz satikšanos!"

Savukārt nākamā gada maijā plānota fotoizstāde sadarbībā ar fotoklubu "Rīga" – tā norisināsies Vērmanes dārzā. "Tīri vizuāli parādīsim, kādi esam, un atkal būsim tuvu cilvēkiem – krustpunktā, kur katru dienu virmo dzīvība."

Vairāk un plašāk šeit!