11. novembrī Latvijas Leļļu teātris plānoja atklāt atjaunoto teātra ēku Krišjāņa Barona ielā, tomēr ēkas atklāšana aizkavējas un iecerētās pirmizrādes pārceltas uz vēlāku laiku.

Par iekavēto atgriešanos renovētajās telpās, par tālākiem plāniem, gaidot Leļļu teātra apaļo jubileju, kuri sevī ietver pat sēdkoncertus un savas studijas izveidi, par gaidāmajām pirmizrādēm - īstenu detektīvu, kas apmeklātājiem ļaus izstaigāt citkārt publikai nepieejamas telpas, citādāku "Riekstkodi", Sibīrijas pieredzi un trakulīgiem Jelgavas pusaudžiem uzzinām reportāžā no 8. novembrī notikušās preses konferences. Tajā piedalījās LLT valdes loceklis Mārtiņš Eihe, režisori Edgars Kaufelds, Valters Sīlis un Rūdolfs Gediņš, kā arī teātra dramaturģe Ance Muižniece.

Mārtiņš Eihe: "Teātra ēkā ir veikta gandrīz pilna rekonstrukcija. Ēkā ir izveidota ventilācijas sistēma, kāda iepriekš nebija, mainīta elektroinstalācija. Patiesībā ēka tika izjaukta līdz četrām sienām, izņemot Lielo zāli, un pārbūvēta no jauna, saglabājot vēsturisko veidolu."

Leļļu teātris izrāžu demonstrēšanu vēsturiskajā ēkā Barona ielā plāno atsākt decembrī, rekonstruētās ēkas durvis apmeklētājiem vērot 15. decembrī ar režisora Rūdolfa Gediņa iestudējumu "Riekstkodis un Žurku ķēniņš".

Rūdolfs Gediņš atklāja, ka iestudējuma pamatā nav slavenākā stāsta interpretācija - Pētera Čaikovska balets "Riekstkodis": "Mēs vairāk iedvesmojāmies no Ernsta Teodora Amadeja Hofmaņa pasakas "Riekstkodis". Tā daudz runā par tādām tēmām kā neiederēšanās, vientulība, skumjas. Ir svarīgi dažāda vecuma bērniem paust, ka šīs sajūtas ir neizbēgamas un pasaule ir mulsinoša. Svarīgi ir tas, kā mēs iemācāmies ar šīm sajūtām tikt galā." uzsvēra režisors.

Leļļu teātra galvenais režisors Edgars Kaufelds stāstīja par janvārī iecerēto detektīvizrādi bērniem "Sivēnam pa pēdām", kurā bērni kopā ar personāžiem-izmeklētājiem varēs izstaigāt teātra izremontētās telpas, paviesoties teātra darbnīcās, noliktavās: "Izrāde ir iecerēta kā detektīva spēle maziem bērniem, kuras laikā tiek meklēts pazudušais sivēns. Pievienotā vērtība ir nedaudz iepazīties ar teātra vēstures faktiem un pamanīt, ieraudzīt teātri kopumā. Iestudējums ir veltīts šai mājai un cilvēkiem, kas tajā strādā."

Režisors Valters Sīlis Latvijas Leļļu teātrī īstenos sen lolotu ideju - iestudējumu "Sibīrijas haiku", kas vēsta par 1941. gada izsūtīšanu. Grafiskā romāna pamatā ir autores Jurgas Viles tēva un vecmāmiņas atmiņas: "Izrādē ir iecerēts izmantot visu grāmatas vizuālo kopumu – ne tikai stāstu, kurš ir dramatisks, bet arī attēlus. Būtībā mēs dramatizējam attēlus, veidojot papīra teātri, kas kļūst par tādu kā dzīvo filmu, jo notiekošais tiks filmēts ar trīs kamerām. Tas viss tiks kombinēts vienā kadrā uz ekrāna."