No 19. oktobra līdz 2. novembrim jau 19. reizi notiks festivāls "Arēna", kurā būs iespējams doties koncertceļjumā ar trolejbusu, kurā pie stūres būs komponists Andris Dzenītis, un piedzīvot Elizabes Balčus performanci "Aizliegtais auglis".

Žaņa Lipkes muzejā tikmēr klausītājus pulcēs kolektīvas improvizācijas un meditācijas stunda "Sapņu skaņu darbnīca" komponistu Jēkaba Nīmaņa, Marinas Gribinčikas un skaņu arhitekta Maksima Šenteļeva vadībā. Rīgas Reformātu baznīcā notiks Krista Auznieka jaundarba pasaules pirmatskaņojums Kārļa Auziņa (saksofons), Matīsa Čudara (ģitāra) un Ivara Arutjunjana (bungas) izpildījumā. Austriešu kameransamblis Airborne Extended pirmatskaņos Santas Bušs un Oskara Herliņa kompozīcijas, bet klavierkvartets Quadra spēlēs  Oskara Herliņa jaundarbu, kas ietverts programmā "Ķeniņš un Quadra".

Poļu ansamblis Kwartludium pirmatskaņos Edgara Rubeņa jaundarbu, bet ar zviedru, irāņu, itāļu, vācu un igauņu  jaunāko mūziku iepazīstinās vācu grupa Ensembe Mosaik.

Programmā "Dzeja un džezs. Klausies. Слушай. Listen" Aleksandras Lines dzeju improvizētas džeza mūzikas pavadījumā atskaņo Artis Orubs (sitaminstrumenti, perkusijas), Toms Mikāls (taustiņinstrumenti, efekti) un Dominiks Višņauskis (pūšaminstrumenti, Lietuva).

Dāvis Eņģelis uz sarunu aicinājis festivāla direktori Antru Dreģi, "Arēnas" programma atrodama šeit.

Festivāls "Arēna" ir laikmetīgās mūzikas festivāls, kas kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto "Saklausi nākotni!" ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu