Lai sniegtu iespēju noklausīties festivāla 2020. gada vasarā plānotos, bet neatskaņotos koncertus, festivāla "Rīga Jūrmala" rīkotāji aicinās Rīgas apmeklētājus klausīties simfonisko koncertu programmu ierakstus dabā – Rīgas parkos, skvēros un citās šim mūzikas žanram līdz šim neierastās vietās.

Pirmie pasākumi plānoti no 9.-11. jūlijam Rīgas sirdī, skvērā iepretim Latvijas Nacionālajai operai. Par šo neparasto ieceri otrdienas "Neatliekamajā sarunā" tuvāk stāsta festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Vakara gaitā konkrētā norises vieta tiks pārvērsta par krāšņu, skanošu un metaforisku āra koncertzāli, piedāvājot divas meditatīvas stundas klasiskās mūzikas pavadījumā.

Pretēji klasikās mūzikas koncertu tradīcijām, kad pasākumi notiek iekštelpās, apmeklētāji tiks aicināti ierasties ar saviem piknika groziem un baudīt simfonisko orķestru audio ierakstus brīvā atmosfērā.

Līdzās audio un vizuālajam baudījumam, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar papildinošu informāciju par atskaņotajām programmām, to vēsturi un citiem interesantiem faktiem.