18. septembrī Dailes teātris ar Klēras van Kampenas lugas “Farinelli un karalis” iestudējuma pirmizrādi atklāja jauno sezonu. Izrādei dots žanra apzīmējums "kostīmdrāma par mūzikas dabu" un to iestudējis Dailes teātra mākslinieciskais direktors, režisors Viesturs Kairšs. Karali Filipu V spēlē Ģirts Ķesteris, Farinelli lomā ir Artūrs Skrastiņš, bet Izabellu Farnēzi atveido Rēzija Kalniņa. Iestudējumā scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece - Kristīne Jurjāne, mūzikas konsultants - Juris Vaivods. Dziedātājam Rūdim Cebulim uzticēts izdziedāt Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus arfas un čella pavadījumā, kuru atskaņo Dace Zālīte-Zilberte un Ieva Šablovska.

Liene Jakovļeva tikās ar režisoru Viesturu Kairišu un Farinelli lomas atveidotāju Artūru Skrastiņu.

Viesturs Kairišs: "Farinelli un karalis ir ļoti viltīga luga. Tā runā par ārkārtīgi dziļām cilvēka traumām un to saistību ar dzīves uzdevumu. Taču tā ir ietērpta krāšņos barokālos kostīmos un vidē. Tas ir Teātris, respektīvi tā nav dzīve, bet tās “māksliniecisks atveidojums”, kopija. Bet vai teātris nav dzīve?

Luga mēģina diskutēt par baroka un mūsu laika būtību, kā savienot eņģelisku skaistumu ar asiņainu ķirurģiju. Ko nozīmē eņģelis ar nazi rokā? Cik sāpīgs ir skaistums, un kā no tā, neskatoties uz visu, spēj dzimt mīlestība. Un galu galā, vai kastrēts prāts ir vienīgā eksistences forma, kuru spēj akceptēt pārējā sabiedrība?"

 Izrādē piedalās arī aktieri Kaspars Dumburs, Juris Bartkevičs, bērna lomā – Artūrs Kaļķis. Uz skatuves līdzās aktieriem atrodas vēl kāds nozīmīgs izrādes elements – zirgs, kura simboliskais vēstījums iestudējumā ir caurvijoši nozīmīgs. Tā ir īpaši šai izrādei Dienvidāfrikā pasūtīta marionete, kuru vada aktieris Kārlis Arnolds Avots, Matīss Millers un Mārtiņš Gailis.