Pērn "Trio Palladio" koncertzālē "Cēsis" bija rezidējošais ansamblis.

Paši mūziķi teikuši – tas bijis krietns izrāviens un iespēja darīt to, ko paši no sirds vēlas. Tagad viņi tur atgriežas. 26. jūlijā Cēsu Mākslas festivāla ietvaros trio muzicēs kopā ar klarnetistu Gunti Kuzmu, lielu vietu programmā ierādot Tālivalža Ķeniņa daiļradei.

"Ļoti laba sajūta ir šeit – milzīgs prieks te atgriezties! Man ir žēl, ka šogad atkal nebūs jārezidē, jo mums visiem tas ļoti patika, bija jauki," teic vijolniece Eva Bindere un uzsver: "Cenšamies neļaut ar sevi manipulēt, mums ir savi priekšstati par to, kas mums patīk, ko uzskatām par vērtīgu esam un ņemam vērā arī repertuāru, ko konkrētajā brīdī gribam spēlēt."

"Trio Palladio" programmas vienmēr bijušas ļoti pārdomātas un konceptuālas; tagad centrālais atspēriena punkts ir Tālivalža Ķeniņa simtgade. Turklāt Reinim Zariņam attiecības ar Tālivaldi Ķeniņu mūziku no visiem trio dalībniekiem ir vispersoniskākās.

"Tas ir bingo, ka Ķeniņš ir centrs šai programmai," iesaucas Zariņš.

“Taču – lai šis nebūtu tikai Ķeniņa autorkoncerts, vajadzēja vēl kaut ko no aizjūras latviešiem. Un tā mums rokās nāca Daces Aperānes opuss – Fantāzija, Otrais klavieru trio, un tā mums tā programma arī izauga," stāsta pianists, kurš savulaik ar Tālivaldi Ķeninu arī sarakstījies.

"Puikas gados, vēl mācoties Dārziņskolā, neko no pasaules vēl īsti nebiju redzējis, sarakste ar Ķeniņu bija kā pasaules elpa.

Viņš man sūtīja ļoti atklātas, tiešā valodā rakstītas vēstules par to, kas notiek un noticis viņa dzīvē, un tas bija vienreizēji... Tas ļoti iespiedies sirdī – vēl arvien vēl viņu jūtu. Tālivaldis pats sevi nodēvēja par manu muzikālo vectētiņu, ja es tā vēlos un mani tas netraucē – un es tam piekrītu ļoti labprāt! Tāpēc arī man vienmēr gribas atgriezties pie viņa opusiem, man gribas kaut ko jaunu iemācīties."

Vairāk un plašāk šeit!