No 10. līdz 13. oktobrim Latgales vēstniecībā GORS notiks ceturtais starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls ORGANismi, piedāvājot četras atšķirīgas koncertprogrammas.

10. oktobrī GORA Mazajā zālē skanēs koncerts "Džezs satiek ērģeles" ar vācu džeza ērgeļnieces Barbaras Denerleinas jaunāko koncertprogrammu My moments, 11. oktobrī skanēs Iveta Apkalna kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu piedāvās koncertprogrammu "Ērģeļu simfonija", 12. oktobrī īpaši festivālam radīta Shipsea un Ivetas Apkalnas saspēle programmā Origin, bet 13. oktobrī mazie klausītāji aicināti piedalīties muzikālajā darbnīcā kopā ar Ivetu un improvizatoru Vari Klausītāju.

Festivāla ceturtajai jubilejai ir simboliska nozīme. Ērģelniece un festivāla mākslinieciskā vadītāja Apkalna skaidro:

"Skaitlis četri apzīmē stabilitāti, balansu un līdzsvaru. Tieši to mēs, festivāla radošā komanda, centīsimies izspēlēt speciāli šim festivālam tapušās koncertprogrammās, piedāvājot stabilas vērtības – ērģeles ar simfonisko orķestri –, balansējot tās ar džeza ritmiem Barbaras Denerleinas priekšnesumā un noturot to visu līdzsvarā, klausoties ērģeļu skaņās projektā "Origin" kopā ar Jāni Šipkēvicu."

Ar Ivetu Apkalnu tikās Rūta Paula.