"Tā mums jau izveidojusies kā jauka tradīcija - kopš The Sparkling 5​ pirmsākumiem, kad veiksmīgi sākām sadarbību ar ērģelnieci Ilzi Reini, pēc lielajiem Ziemassvētkiem Zvaigznes dienu atzīmējam tieši Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Šis būs jau piektais koncerts - tikai vienu gadu esam izlaiduši," stāsta "dzirkstošā piecinieka" radītāja un vadītāja Arnita Akmentiņa​. "Mums pašiem ir interesanti, jo visiem ansambļa dalībniekiem ļotu patīk muzicēt baznīcā - tur ir īpaša aura."

The sparkling 5 sastapsim 6. janvārī plkst. 17:00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā koncertā "Satikšanās zem Ziemassvētku zvaigznes", un par to "Klasikai" plašāk stāsta gan Arnita, gan trompetists Aivars Osītis​, gan komponiste Anna Veismane​.

Programma padevusies patiesi krāsaina: tajā rindojas gan klasika, gan mūsdienas. Šogad mūziķi lēmuši goda vietā likt opermūziku un baletu - tālab būs gan Vāgnera "Svētceļnieku koris", gan Verdi "Nabuko" uvertīra, gan Čaikovska "Riekstkodis". Tāpat neizpaliks Ziemassvētku dziesmas. Taču skanēs arī divu latviešu autoru darbi - Kaspara Zemīša​ "Prelūdija sveces gaismai" un Annas Veismanes jaundarbs, kas tapis tieši šim koncertam.

Divi saksofoni, trompete, trombons, sitaminstrumenti un ērģeles... Neparasts sastāvs!

"Kad izdomāju dibināt šo kvintetu, tieši tāda arī bija mana vēlme - lai nekā tāda nebūtu bijis. Šāds ansamblis skan kā mazs orķestris," stāsta Arnita Akmentiņa, kura pirms tam krietnu laiku spēlējusi saksofonu kvartetā "Next".

"Arī mani vienmēr saistījušas aktivitātes ārpus pamatdarba orķestrī un pedagoģiskajā laukā," neslēpj Aivars Osītis. "Šādā sastāvā varam spēlēt to, kas tuvāks sirdij, ko ikdienā dzirdam radio - atskaņot mūziku, ko nespēlējam ikdienā."

Protams, oriģinālmūziku šādam sastāvam meklēt velti, tāpēc mūziķi sākuši veiksmīgu sadarbību ar Annu Veismani. Šogad speciāli šim koncertam tapusi kompozīcija "Vēja galoda" - mazliet rudenīgs opuss ar ziemas noskaņu.

"Sadarbību ar kvintetu sākām pirms trim gadiem, turklāt daži no dalībniekiem ir mani kolēģi Ādažu Mākslas un mūzikas skolā​ - tas ir ērti un iedvesmojoši, jo starpbrīžos kolēģiem varu uzdot jautājumus, izmēģināt dažādas spēles tehnikas," stāsta Anna.

"Arnita šim koncertam mani uzrunāja jau agrā pavasarī - biju priecīga, jo sastāvs ir krāsains un netradicionāls. No vienas puses - tas ir brīnišķīgi, no otras - grūti, jo jūtu, ka ir viegli apjukt daudzajās brīnumainajās iespējās: pūtēju kvartets - pats par sevi, perkusijas - vesela pasaule, vēl ērģeles. Sapratu, ka ideja strikti jākonkretizē. Sākumā domāju par Korejas templi, ko šogad apmeklēju, bet muzikāli nekas neradās. Tad atradu Bašo haiku ar nosaukumu "Vēja galoda", un jutu, ka muzikālās idejas sāk raisīties! Tas ir vējš dažādās izpausmēs - gan rotaļīgs, gan spēcīgs. Sapratu, ka tā ir īstā ideja un to var turpināt!"

Arī mūziķi atzīst, ka darbs ir ļoti atbilstošs šim laikam, turklāt beidzot arī sniegs uzsnidzis!