"Klasikā" tiekamies ar komponistu Platonu Buravicki un runājam par viņa jaunāko opusu Spark, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos festivāla "Baltijas mūzikas dienas" piektajā koncertā 24. martā Lielajā ģildē Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Normunda Šnē lasījumā.
Platons savā mūzikā spēj i sapurināt ar skaņas vāliem, i aizkustināt ar skaistām, krāsupilnām partitūrām. Kompozīcijā Spark Platons piedāvā refleksiju par dzirksteles bagātajiem tiešo un pārnesto nozīmju slāņojumiem. Dzirkstele ir iesākums iedvesmai, ugunij, aizdedzei. Dzirkstele ir svētki un sprādziens, no dzirkstelēm top nākotnes notikumi, ko vēl tikai piedzīvosim, "no kuriem, es ceru, tiks iededzināts vienlīdzības, miera un zinātnes pavards, kas atklās mums ceļu uz tālākajām pasaulēm" saka Platons un aicina ieklausīties.
Sarunā ar Platonu - par gaidāmā jaundarba Spark vietu komponista līdzšinējā daiļradē, mūzikas tēlainību un ideju impulsiem, kas devuši jauno partitūru.
Šajā koncertā klausītājiem būs iespēja vēlreiz novērtēt nesen tapušo Jāņa Petraškeviča iespaidīgo kamersimfoniju Echoing Distances sitaminstrumentiem un kamerorķestrim, kas tapusi sadarbībā ar izcilo sitaminstrumentālistu, "Lielās mūzikas balvas 2022" ieguvēju Guntaru Freibergu, igauņu komponistes Madli Marjes Gildemanes darbu Transpiration, kā arī lietuviešu komponistes Justīnes Repečkaites kompozīciju Chartres.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X