Sestdien Ropažos Lantes muižā Dzejas dienu pasākumā uzstāsies Haralds Sīmanis, Zane Šmite un Ilze Grunte, piedalīsies arī aktrise, dzejniece un dziesminiece Raimonda Vazdika.

Zani Šmiti par Lantes muižu, baznīcu restaurāciju, dziedāšanu un vinila plašu šarmu izvaicā Ieva Zeidmane un uzzinām vairāk arī par izdevniecībā "Lauska" šovasar pirmo klajā nākušo skaņuplati “Pa apli”, kas tapa par godu Haralda Sīmaņa 70 gadu jubilejai. 12 Haralda Sīmaņa dziesmas ieskaņojuši Ilze Grunte un Andris Grunte, dziedātājas Ieva Akuratere un Zane Šmite, perkusionists Artis Orubs un ģitārists Valdis Vanadziņš. Gandrīz visu dziesmu vārdus radījis Arvīds Ulme, ar kuru Haraldam Sīmanim sadarbība bijusi gandrīz mūža garumā.


Zane Šmite: "Šogad beidzot iznāca ilgus gadus rūpīgi ierakstītā plate „Pa apli”, pie kuras  interesenti  Lantes muižā arī varēs tikt. Koncertā skanēs dziesmas no šīs plates gan ar mazāku mūziķu sastāvu, nekā ierakstā. Metīsim arī lielāku vilni uz pagātni un skanēs Sīmaņa mūzika no cikla ar Fransuā Vijona dzeju.

Mani nebeidz pārsteigt, cik Fransuā Vijons ir mūsdienīgs, pārdomas par sevi, ciešanas, laime, izmisums, prieks un bailes ir tik patiesi uzrakstītas, ka šī mūzika un  dzeja īsti nekad nenoveco, jo mēs diemžēl nemācamies no pagātnes kļūdām.


Koncertā piedalīsies arī Raimonda Vazdika ar dzeju un dziesmām no šogad klajā nākušā albuma „Vēstules rokrakstā smalkā”, es dziedāšu latviešu tautasdziesmas Ilzes Gruntes aranžijās, skanēs  arī  hernhūtiešu garīgie dziedājumi. Tuvojoties dziesmusvētkiem, mums vajadzētu atcerēties šos cilvēkus, kas saistīti ar pirmo garīgo atmodu Vidzemē un dziesmusvētku kustības aizsākumiem. Tātad programmas spektrs būs cauri gadsimtiem no latviešu tautas dainām caur hernhūtiešiem un Vijona dzeju no 13. gadsimta līdz mūsdienām. (..)

Haralds Sīmanis ir tik ļoti citāds attieksmē pret mūziku, ka grūti raksturot un veikt kādu salīdzinājumu.

Tāds pirmatnējs spēks, enerģija un uzticēšanās tam, kas ir noticis šeit un tagad, jo Sīmanis nekad neblefo. Ja kādu mirkli viņš uzskata par īstu un patiesu un ja viņš to ir sadzirdējis no tiem cilvēkiem, ar kuriem viņš strādā un muzicē kopā,  tad Tas vienkārši notiek,”