Par jaunām lomām un uzstāšanos P. Čaikovska 180. dzimšanas dienai veltītā koncertā,  par konkursu „Uzlecošās zvaigznes” un aizrautīgā mūzikas lektora Mihaila Kaziņika dienām Rīgā  - saruna ar Latvijas Nacionālās operas solisti Jūliju Vasiļjevu.

Jūlija Vasiļjeva absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura studijas prof. Anitas Garančas vadībā un maģistrantūru pie prof. Lilijas Greidānes. Piedalījusies JVLMA operstudijas "Figaro" iestudējumos un papildinājusi vokālo meistarību pie pedagogiem Edas Mozeres, Renato Bruzona, Ingas Kalnas un Aksela Everaerta, bet pašlaik regulāri strādā ar Margaritu Gruzdevu.

Jūlija ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2013. gada, un viņas repertuārā ir Džilda Verdi operā ”Rigoleto”, Suzanna Mocarta operā ”Figaro kāzas", donnu Annu operā ”Figaro kāzas", Nellu Pučīni operā ”Džanni Skiki" un Liu operā ”Turandota”, Maijas lomu Zigmara Liepiņa operā ”Turaidas Roze”, dziedājusi Margarētas lomu Guno operā ”Fausts” un Norīnu Doniceti operā ”Dons Paskvāle”, Džildu Verdi operā "Rigoleto" u. c. .