13. augustā plkst. 19.00 ar VEF Jazz Club džeza mūzikas koncertu "Bila Evansa iedvesmotie" VEF Kultūras pils sāks 2020./2021.gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā skatītāji varēs baudīt Latvijas džeza mūzikas pēdējā laika spilgtāko ‘vārdu’ sniegumu  - dzirdēsim "Trio Auziņš • Čudars • Arutyunyan", kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020.gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu.

Bils Evanss bija amerikāņu džeza pianists un komponists, kura impresionistiskās harmonijas, inovatīvās džeza tradicionālā repertuāra interpretācijas un dziedošo melodisko līniju vieglums daiļoja džeza mūzikas skatuvi teju 30 gadus. Grammy balvai nominēts 31 reizi, no kurām balvu ieguvis 7 reizes. Atstājot nozīmīgu iespaidu ne tikai uz džeza mūzikas žanru, bet arī uz džeza sabiedrību un klausītājiem, Evanss savas pēdējās notis mums dāvāja 1980. gadā, taču tās nebeidz skanēt vēl mūsdienās.

Godinot izcilā pianista daiļradi, latviešu mūziķi veido programmu, kurā skanēs daļa no komponista skaistākajām kompozīcijām. Koncertā piedalīsies pianists Krists Saržants, kontrabasists Toms Poišs, bundzinieks Kaspars Kurdeko, kā arī dziedātāja Evilena Protektore, ar kuru tiekamies otrdienas "Neatliekamajā sarunā".