Pirmdien, 27. maijā, Latvijas Radio 1. studijā notiks šosezon noslēdzošais Latvijas Radio 3 "Klasika"  rīkotais koncerts - vasarīgā džeza mūzikas programmā Lilacs dzirdēsim džeza dziedātāju Evilenu Protektori ar domubiedriem – pianistu Artjomu Sarvi, saksofonistu Robertu Martinovski, kontrabasistu Jāni Rubiku, bundzinieku Krišjāni Bremšu, perkusionistu Migelu Andrē Ernandesu Hiraldi  un turntable mākslinieku Dmitriju Šaliginu.

Programmā Lilacs skanēs Evilenas Protektores un Artjoma Sarvi oriģinālmūzika  gan no mūziķu apvienības Jazzatomy debijas albuma Colors of Summer, gan jaunas kompozīcijas no topošā albuma. Evilena  vēlas iepriecināt klausītājus ar skaistu, vasarīgu mūziku un parādīt, ka džeza mūzika var būt ļoti dažāda:

„Mūzikai jābūt spējīgai aizskart dvēseli, un nav svarīgi, vai tajā ir kādi komplicēti akordi, sarežģītas muzikālās formas vai pieturēšanās pie kāda konkrēta džeza virziena. Mēs stāstām to, kas sakrājies uz sirds, dalāmies ar savām emocijām, lai tās sasniegtu ikvienu klausītāju.”

Ar Evilenu Protektori tikās Raitis Zapackis.

Koncerta norisi atbalsta VKKF.