29. martā plkst. 16.00 Mazajā ģildē - Lielās Piektdienas koncerts “Kontemplācija”, kurā kopā muzicēs flautiste Dita Krenberga un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Mūziķes sadarbojas kopš 2022. gada, šobrīd pievēršoties 19. un 20. gadsimta franču un itāļu mūzikai. Koncertā skanēs Kamila Sensānsa, Nino Rotas, Gabriela Forē, Filipa Gobēra un Marka Bertomjē mūzika.

Sarunā ar Ditu Krenbergu - par pirmo sastapšanos ar Dārtu Tisenkopfu-Muselli un to, cik svarīgi kamermūzikas partneriem elpot vienā ritmā. Uzzinām par koncerta "Kontemplācija" programmu, kuru veido oriģinālkompozīcijas un Dārtas veidotie pārlikumi. Tiekam aicināti arī uz Liepāju, kur 7.aprīlī Dita Krenberga koncertsērijā "Personīgi" muzicēs kopā ar savu kādreizējo klasesbiedreni, pianisti Sanu Villerušu. Programmā "Pavasara lidojums" iekļautas Pētera Vaska, Daces Aperānes, Karla Reinekes un Franča Šūberta kompozīcijas.

Un sarunas noslēgumā arī par ne ar ko nesalīdzinājamiem gandarījuma mirkļiem, kurus sniedz darbs pedagoģijas jomā Emīla Dārziņa mūzikas skolā.

Dita Krenberga: Lieldienu tuvošanās un Lieldienu laiks ir ļoti īpašs, un tas, ka koncerts būs tieši Lielajā piektdienā, ir būtiska zīme. Esmu ļoti laimīga muzicēt kopā ar arfisti Dārtu Tisenkopfu-Muselli, un paldies Mazajai ģildei par mūsu uzņemšanu Lielās Piektdienas koncertā “Kontemplācija”. Mūziķis savas domas, savas jūtas un savas lūgšanas visvairāk var izteikt mūzikā. Tā ir mūsu vistiešākā valoda un, man liekas, visiedarbīgākā. 

Un visiedarbīgāk savas jūtas un emocijas var izteikt tad, ja līdzās atrodas īstais skatuves partneris, ar kuru izdodas skatīties vienā virzienā un, augstākais, kas var būt, elpot vienā virzienā. Jūs ne pirmo reizi satiksieties. Kā pirmoreiz jūsu ceļi satikās?

Mūs kopā saveda Covid laika koncerts, kas bija veltīts Šūbertam.  Pēterbaznīcā bija ļoti skaists tiešraides koncerts. Toreiz pirmo reizi sadarbojos ar Dārtu un uzreiz sajutu, ka viņa ir ļoti īpaša mūziķe.Teicu, ka būtu ļoti jauki kādreiz kopā muzicēt, un Dārta to neaizmirsa. Kad sākās koncertcikls Rīgas Doma Kapitula zālē, mūsu duets bija pats pirmais, kas koncertēja. Jāsaka, mums abām ļoti iepatikās šī sadarbība. Jūs pareizi sakāt - kad atrodi domubiedru mūzikā, tik jūtīgu partneri, kāda ir Dārta, tad gribas spēlēt vēl un vēl, meklēt jaunus skaņdarbus. Manuprāt, piekritīsiet, ka šis duets - flauta un arfa - brīnišķīgi skan kopā. Šie instrumenti ir ļoti atšķirīgi un tajā pašā laikā viens otru papildinoši.

Un jau paceļ garu līdz debesīm.

Absolūti piekrītu, un tieši tādēļ Lielās Piektdienas koncerts būs gaišos toņos un cerīgās krāsās.