4. maijā Lielajā ģildē un tiešraidē radio "Klasika" izskanēs Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas koncerts “Mārtiņš Brauns – Latvijai”.

Sigvards Kļava, runājot par koncerta programmu, atzīst, ka tā bijusi iecerēta 18. novembra svētkiem un izlolota ciešā sadarbībā ar Mārtiņu Braunu, kurš īpaši uzsvēris: „Vēlos godināt savu valsti un savu vecāku piemiņu, pateicoties kuriem man bijusi dota iespēja komponēt un būt laimīgam!” Koncerta programmai Mārtiņš pats izveidojis īpašas instrumentācijas un vēlējies, lai tas nebūtu „vēl viens „Sīpolu” dziesmu koncerts”. Tādēļ programmā iekļautas skaistākās Brauna kora dziesmas, kurās parādās komponista daudzpusīgais un smalkais talants.

Sigvards neslēpj, ka viņam vēl joprojām ļoti sāp komponista aiziešana mūžībā, jo tāda personība kā Mārtiņš Brauns ir neaizvietojama. „Nav iespējams atdarināt Mārtiņu, līdzīgi kā nebija iespējams atdarināt maestro Leonīdu Vīgneru. Viņa platais smaids, zobgalīgā, bet draudzīgā izteiksme mūžam paliks atmiņā,” stāsta Sigvards, kurš pēdējo desmit gadu laikā īpaši satuvinājies ar komponistu un sauc viņu par savu domubiedru. „Mārtiņš man uzticējās un rēķinājās ar manu mūziķa viedokli, tādēļ šo koncertu uzskatu par parāda atdošanu viņsaulē aizgājušajam dižgaram.”