No 17. līdz 21. augustam Rīgā norisināsies otrais Starptautiskais koru konkurss “RĪGA DZIED’’ un “Imanta Kokara kora balvas” izcīņa. Pasākumā piedalīsies kori no Bulgārijas, Igaunijas, Fēru salām, Lielbritānijas, Īrijas un Latvijas, kuru pārstāves pieci koru kolektīvi, kas spēkiem mērosies ar deviņiem ārvalstu koriem.

Plašāk - sarunā ar  šī notikuma māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu:

“Dažādu valstu dziedātāju atkalredzēšanās otrajā “RĪGA DZIED” konkursā apliecina neizsīkstošo vēlmi būt kopā dziesmā un dziedot apliecināt humānas vērtības un sapratni par to, cik svarīgs ir miers visā pasaulē.”

Norišu programma ir apskatāma te un "Singinriga" sociālajos tīklos.

2019. gadā pirmoreiz izskanēja šis starptautiskais konkurss un pirmoreiz tika pasniegta Imanta Kokara balva. Vai pandēmija ietekmēja otrā konkursa norises laiku?

Jā, šī ir pirmā iespēja pēc pandēmijas kaut darīt starptautiskā mērogā un aicināt korus uz Rīgu, uz Latviju. Bija paredzēts 2021. gadā, bet diemžēl tad nevarējām to īstenot un tagad atsākšanās ir ļoti būtiska, lai šī tradīcija nepazustu.

Mums visiem jāsaprot, ka katra tradīcija jāuztur, jo pati tā nedzīvos. Imanta Kokara vārds man ir ļoti  tuvs un mīļš un cenšos visur, kur iespējams, atgādināt par viņu pasaulei.


Vai vari  atsaukt atmiņā konkursa iesākumu 2019. gadā, kam toreiz radās šī ideja?

Pasaules koru olimpiāde Rīgā bija Imanta Kokara sapnis, kuru viņam pašam diemžēl neizdevās pieredzēt. Man viņš uzticēja oficiāli aizstāt viņu Pasaules koru padomē un Interkultur organizācijā, kura rīko šīs koru olimpiādes. Tad es mērķtiecīgi rīkojos, lai tomēr Rīga piedzīvotu šo notikumu 2014. gadā, kas izvērtās par līdz šim pasaules koru olimpiāžu vēsturē vislielāko sacensību ar turpat 27 000 dalībniekiem un 480 koriem.

Nākošā bija Eiropas koru olimpiāde 2017. gadā, kas nesa atkal jaunus izaicinājumus. Tad sapratu,  ka vajadzētu to karogu pasaules koru konkursu kartē ielikt uz visiem laikiem

un gāju runāt ar Interkultur prezidentu Ginteru Tīču un jautāju, vai ir iespējams Rīgā rīkot reizi divos gados koru konkursu ar zīmi „Rīga”, kas  tagad daudziem kordziedātājiem visā pasaulē ir  ļoti pazīstama. Tad radās doma, ka mēs tādējādi  varētu arī Imanta Kokara vārdu iemūžināt.  Tas nu ir izdevies, un Imanta Kokara balva jau otro reizi tiks pasniegta šajā konkursā. Un jāsaka, ka Imants Kokars visur bijis klāt, lai šīs lietas notiek.